Policja nie reaguje na wykroczenia wśród muzułmanów – boi się oskarżeń o dykryminację

Członkowie społeczności islamskiej, którzy dokonują przestępstw wyborczych pozostają bezkarni. Dlaczego? Policja ich nie ściga, ponieważ boi się być uznana za niepoprawną politycznie.

Szokujące dane dotyczące przypadków zastraszania i szantażowania głosujących ujawnił Eric Pickles, który w rządzie Davida Camerona był ministrem społeczności i samorządów lokalnych. Twierdził on, że władze nie robią dostatecznie wiele, żeby ukrócić ten niebezpieczny proceder.

Mieszkaniec Manchesteru został skazany za obraźliwy wpis o islamie. Słusznie?

Raport sporządzony w tej sprawie, wzywa nawet do zrestrukturyzowania całego systemu wyborczego twierdząc, że „demokracja w Wielkiej Brytanii jest zagrożona”. Fala krytyki dotknęła także Komisję Wyborczą za jej przyzwalanie na używanie języków obcych w trakcie wyborów, co wg Erica Picklesa „zachęca do przestępstw wyborczych i agitacji”.

Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii pojawiły się głosy oskarżające radykalnych islamistów o wmawianie wyborcom w lokalach, że udział w  głosowaniu jest niezgodny z zasadami islamu. Znajdywano także naklejki i plakaty na niektórych lokalach, wzywające muzułmanów do nie brania udziału w głosowaniu.

Raport pokazuje też, że policja jest niechętna do podjęcia działań w takich sprawach, gdyż „boi się oskarżeń o dyskryminację”, mimo że jeden z głosujących usłyszał, że „spali się w piekle”, jeśli zagłosuje na innego kandydata. Eric Pickles powiedział, że „policja za bardzo zajmuje się swoim wizerunkiem, ponieważ boi się potencjalnych oskarżeń”.

Według Picklesa, żeby zapobiec takim incydentom, powinno się wprowadzić strefy bezpieczeństwa wokół lokali wyborczych, wzmożoną kontrolę dowodów tożsamości i zaostrzenie kar dla oszustów i agitatorów wyborczych.

500 tys. funtów – tyle kosztowała próba deportacji z UK dwóch morderców z Rumunii!

„Jest kilka zagadnień, które dzielą lokalnych polityków i przywódców religijnych, ale nie może być przyzwolenia na łamanie brytyjskiego prawa. Musimy chronić naszą demokrację. Prawo musi być takie samo dla wszystkich, bez wyjątków” – powiedział Eric Pickles.

Teksty tygodnia

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Podpalenie domu premiera Keira Starmera. Policja podejrzewa motyw polityczny

W poniedziałek, 12 maja 2025 r. doszło do pożaru nieruchomości w północnym Londynie. Właścicielem nieruchomości jest Keir Starmer. Nie doszło do zagrożenia życia premiera Wielkiej Brytanii ani osób mu bliskich.

Pracownicy opieki nie będą już rekrutowani z zagranicy

Minister spraw wewnętrznych powiedziała, że pracownicy opieki nie będą już rekrutowani z zagranicy, zgodnie z nową polityką imigracyjną.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie