Zobacz, jakie triki stosują tanie linie lotnicze, jak Ryanair czy easyJet, abyśmy zapłacili więcej za podróż

W takich liniach lotniczych jak Ryanair, easyJet czy Flybe dodatkowe koszty związane z opłatą za bagaż przewyższają bardzo często cenę biletu, o czym klienci dowiadują się dopiero pod koniec procesu zakupu.

DOWIEDZ SIĘ, JAK OTRZYMAĆ ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LUB ODWOŁANY LOT>>

 

 

Mało korzystne dla klientów triki sprzedażowe stosowane przez takie firmy jak Ryanair, easyJet, czy Flybe nakładają na kupujących większe koszty związane z bagażem niż z samym biletem. O tym jednak klienci dowiadują się dopiero pod koniec procesu zakupu.

Najczęściej czytane: Organizacja Which? ostrzega: Ryanair zwodzi pasażerów w trakcie dokonywania rezerwacji. Na zmianie waluty można stracić nawet kilkadziesiąt funtów

W ten właśnie sposób linie lotnicze wyrównują sobie poniesione koszty związane z obniżką biletów w czasie wyprzedaży. Jak pisze „Mail on Sunday”, na rynku istnieje pięć linii lotniczych funkcjonujących na terenie Europy, które używają tej metody na większy zarobek.

Przykładowo, jeśli chcemy polecieć Ryanairem z lotniska Stansted w Londynie do Kopenhagi, za bilet zapłacimy 29,98 funtów, jednak cena dodatkowego bagażu wynosi już 50 funtów. Z kolei lecąc linią easyJet do Faro z London Southend, za dodatkowy bagaż zapłacimy 69,23 funty, podczas gdy bilet powrotny wyniesie nas 48,57 funtów. Podobne triki stosowane są przez Flybe, Level Airlines i Vueling.

 

 

 

Między rokiem 2014 a 2018 aż 20 linii lotniczych na całym świecie podniosło o 110 proc. cenę za bagaż. Sam zarobek firm z tego tytułu wyniósł aż 22,2 miliardy funtów w ubiegłym roku.

– Nasza polityka bagażowa jest przejrzysta i korzystna dla pasażerów – powiedział rzecznik Ryanaira, a rzecznik easyJet stwierdził, że klienci linii „zawsze płacą za to, za co chcą, czego dowodzi fakt, że firma obsługuje 90 mln pasażerów rocznie”.

Przeczytaj też: Homofobiczny atak na pokładzie Ryanaira – mężczyźni zwyzywali kobietę od "lesbijskich s***", a załoga linii nie reagowała

Teksty tygodnia

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie