piątek, 20 września, 2024

Ryanair przewiózł rekordową liczbę pasażerów mimo pożarów i upałów w Europie

Po raz pierwszy Ryanair przewiózł aż 18,7 milionów pasażerów w ciągu miesiąca. Mimo strajków, pożarów i niebezpiecznych upałów na południu Europy irlandzkie linie kursowały do wszystkich destynacji.

Ryanair przewiózł w lipcu 18,7 mln pasażerów bijąc poprzednie miesięczne rekordy. Jednym z powodów miała był ucieczka Brytyjczyków przed deszczem mimo ekstremalnych upałów w dużej części Europy.

Rekord Ryanaira

Suma sprzedanych biletów w Ryanairze wzrosła o 11 proc. od lipca 2022 roku i po raz pierwszy w swojej historii irlandzkie linie przewiozły 18 mln pasażerów w ciągu jednego miesiąca.

Bilety zostały sprzedane w 96 proc., przy takim samym współczynniku wypełnienia miejsc w samolocie jak w lipcu 2022 roku. W miesiącu Ryanair obsłużył 102 000 lotów, z których 800 zostało odwołanych, głównie z powodu strajków.

Wzrost liczby pasażerów w Wizz Air

W innych liniach lotniczych, np. w Wizz Air również wzrosła liczba pasażerów. W poprzednim miesiącu węgierskie linie przewiozły ponad 6 mln podróżnych, o 20 proc. więcej niż w lipcu 2022 roku. Podobno emisja CO2 na pasażera spadła w ciągu miesiąca i była niższa niż u konkurencji.

W lipcu Wizz Air zwiększył również swoją obecność w Londynie wprowadzając 12. samolot na lotnisku Luton, nowy Airbus A321neo.

Trudny lipiec

Duży wzrost liczby pasażerów w lipcu jest o tyle zaskakujący, że wiele popularnych destynacji w Europie okazało się ryzykownym miejscem wypoczynku ze względu na temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza, które z kolei doprowadziły do pożarów i ewakuacji turystów z wielu hoteli.

Jednocześnie lipiec był szóstym z kolei najbardziej mokrym lipcem w historii Wielkiej Brytanii.

Pomimo wzrostu ruchu, akcje Ryanaira spadły o 0,27 euro do 15,29 euro (13,32 funtów). Z kolei akcje Wizz Air spadły o 1,9 proc. do 2336 pensów, ale nadal rosną o 23 proc. w ciągu roku.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair ostrzega podróżnych przed „zakłóceniami” w sierpniu

Pasażer z nadwagą utknął na 3 godziny w samolocie na Heathrow

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?