Ryanair rezygnuje z sześciu tras ze Szkocji. Dokąd już nie polecimy?

Od przyszłego roku Ryanair postanowił zrezygnować z pięciu tras z lotniska w Edynburgu i jednej z lotniska w Glasgow. Dokąd już nie będziemy mogli polecieć irlandzkimi liniami ze Szkocji?

Już w październiku Ryanair poinformował o dokonaniu pewnych zmian w jesienno-zimowym harmonogramie lotów. Było to związane z niedostarczeniem taniemu przewoźnikowi zamówionych nowych Boeingów 737 MAX. W tym kontekście nie powinno zatem nikogo dziwić, że irlandzkie linie dokonują przeglądu swoich tras i z niektórych rezygnują.

Ryanair zmniejsza liczbę tras ze Szkocji

Ryanair poinformował, że po przeglądzie tras sezonowych, zdecydował się zrezygnować z niektórych z nich. Tani przewoźnik nie poleci już z Edynburga do Carcassone, Nimes i Poitiers we Francji, a także do Turynu we Włoszech i Santiago de Compostella w Hiszpanii. Ponadto rezygnuje też z lotów z lotniska w Glasgow Prestwick do Marsylii we Francji.

Poświęcenie tras dla niskich cen biletów

Rzecznik irlandzkich linii wytłumaczył powód zmniejszenia liczby tras ze Szkocji:

– Ryanair będący linią lotniczą nr 1 w Europie, obsługuje ponad 3000 lotów dziennie z 92 baz, łącząc 230 lotnisk w 36 krajach. Aby mieć pewność, że przewoźnik w dalszym ciągu będzie oferować pasażerom niskie ceny na ekscytujących i różnorodnych trasach, przeprowadzamy sezonowe przeglądy tras. W ten sposób robimy miejsce dla rozwoju potencjalnie silniejszych i bardziej popularnych tras w naszej siatce połączeń.

– Tych sześć tras nie zostanie przeniesionych na sezon lato 2024. Jednak klienci irlandzkich linii w Szkocji nadal mogą korzystać z niskich cen do najszerszego wyboru ekscytujących miejsc docelowych, rezerwując loty na lato 2024 – dodał.

Głos zabrał również rzecznik lotniska w Edynburgu:

– To oczywiście rozczarowujące, że niektóre kierunki znikają. Ale z lotniska w Edynburgu dostępnych jest ponad 140 innych tras. Pasażerowie mają do wyboru wiele kierunków.

Informacja rzecznika irlandzkich linii dotycząca rezygnacji z niektórych tras, aby nie podnosić cen biletów, jest sprzeczna z tym, co niedawno mówił Michael O’Leary. Twierdził on bowiem, że podwyżki cen biletów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia są nieuniknione. Dodał również, że pasażerowie muszą przygotować się na wzrost cen przez następnych kilka lat.

Teksty tygodnia

Holandia stawia na bezpieczeństwo. Czy kaski rowerowe staną się normą?

Tylko 4% rowerzystów w Holandii nosi kaski, mimo że codziennie 200 osób trafia przez wypadki na ostry dyżur. Rząd mówi "dość" i rusza z nową akcją.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Mniej pieniędzy na ochronę zdrowia, więcej na politykę azylową

Oszczędności zostaną uzyskane w cięciach w zasiłkach dla bezrobotnych i opiece zdrowotnej. Z kolei o 900 mln euro zostanie zwiększone finansowanie pomocy dla osób szukających azylu w Holandii.

Przeczytaj także