Ryanair rezygnuje z sześciu tras ze Szkocji. Dokąd już nie polecimy?

Od przyszłego roku Ryanair postanowił zrezygnować z pięciu tras z lotniska w Edynburgu i jednej z lotniska w Glasgow. Dokąd już nie będziemy mogli polecieć irlandzkimi liniami ze Szkocji?

Już w październiku Ryanair poinformował o dokonaniu pewnych zmian w jesienno-zimowym harmonogramie lotów. Było to związane z niedostarczeniem taniemu przewoźnikowi zamówionych nowych Boeingów 737 MAX. W tym kontekście nie powinno zatem nikogo dziwić, że irlandzkie linie dokonują przeglądu swoich tras i z niektórych rezygnują.

- Advertisement -

Ryanair zmniejsza liczbę tras ze Szkocji

Ryanair poinformował, że po przeglądzie tras sezonowych, zdecydował się zrezygnować z niektórych z nich. Tani przewoźnik nie poleci już z Edynburga do Carcassone, Nimes i Poitiers we Francji, a także do Turynu we Włoszech i Santiago de Compostella w Hiszpanii. Ponadto rezygnuje też z lotów z lotniska w Glasgow Prestwick do Marsylii we Francji.

Poświęcenie tras dla niskich cen biletów

Rzecznik irlandzkich linii wytłumaczył powód zmniejszenia liczby tras ze Szkocji:

– Ryanair będący linią lotniczą nr 1 w Europie, obsługuje ponad 3000 lotów dziennie z 92 baz, łącząc 230 lotnisk w 36 krajach. Aby mieć pewność, że przewoźnik w dalszym ciągu będzie oferować pasażerom niskie ceny na ekscytujących i różnorodnych trasach, przeprowadzamy sezonowe przeglądy tras. W ten sposób robimy miejsce dla rozwoju potencjalnie silniejszych i bardziej popularnych tras w naszej siatce połączeń.

– Tych sześć tras nie zostanie przeniesionych na sezon lato 2024. Jednak klienci irlandzkich linii w Szkocji nadal mogą korzystać z niskich cen do najszerszego wyboru ekscytujących miejsc docelowych, rezerwując loty na lato 2024 – dodał.

Głos zabrał również rzecznik lotniska w Edynburgu:

– To oczywiście rozczarowujące, że niektóre kierunki znikają. Ale z lotniska w Edynburgu dostępnych jest ponad 140 innych tras. Pasażerowie mają do wyboru wiele kierunków.

Informacja rzecznika irlandzkich linii dotycząca rezygnacji z niektórych tras, aby nie podnosić cen biletów, jest sprzeczna z tym, co niedawno mówił Michael O’Leary. Twierdził on bowiem, że podwyżki cen biletów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia są nieuniknione. Dodał również, że pasażerowie muszą przygotować się na wzrost cen przez następnych kilka lat.

Teksty tygodnia

Pasażerowie wychodzący z samolotu będą poddawani badaniu alkomatem

Lotnisko w Aberdeen, we współpracy ze szkocką policją i strażą graniczną, rozpoczęło pilotażową operację Bezpieczne Lądowanie. Jej głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza wśród kierowców, którzy tuż po przylocie wsiadają za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Imigranci w Niemczech zarabiają 20 procent mniej niż rodowici Niemcy

Imigranci w Niemczech zarabiają średnio o prawie 20 proc. mniej niż rodowici Niemcy. Podano także przyczynę nierówności płacowych między obcokrajowcami i Niemcami.

Zgubiłeś kartę płatniczą za granicą? Sprawdź, co powinieneś zrobić

Wakacyjny wyjazd za granicę powinien być czasem relaksu, a nie stresu związanego z utratą środków płatniczych. Mimo to warto wiedzieć, co zrobić, gdy zgubimy kartę – tylko szybka reakcja uchroni nas przed poważnymi konsekwencjami.

Nowe przepisy już od jutra. Dowiedz się co się zmieni w świadczeniach od 22 lipca!

Już 22 lipca 2025 roku wchodzą w życie nowe przepisy, które wpłyną na sposób obliczania i przyznawania niektórych świadczeń DWP. Zmiany te są szczególnie istotne dla osób, które otrzymały odszkodowanie w ramach rekompensaty.

Bezpośrednie pociągi z Londynu do Berlina coraz bliżej. Nowe porozumienie Wielkiej Brytanii i Niemiec

Podróże między Londynem a Berlinem mogą wkrótce stać się łatwiejsze i bardziej ekologiczne. Wielka Brytania i Niemcy ogłosiły utworzenie wspólnej grupy roboczej, która ma na celu uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych między tymi stolicami. Czy nadchodzi nowa era transgranicznych podróży pociągiem?

Przeczytaj także