Ryanair rezygnuje z sześciu tras ze Szkocji. Dokąd już nie polecimy?

Od przyszłego roku Ryanair postanowił zrezygnować z pięciu tras z lotniska w Edynburgu i jednej z lotniska w Glasgow. Dokąd już nie będziemy mogli polecieć irlandzkimi liniami ze Szkocji?

Już w październiku Ryanair poinformował o dokonaniu pewnych zmian w jesienno-zimowym harmonogramie lotów. Było to związane z niedostarczeniem taniemu przewoźnikowi zamówionych nowych Boeingów 737 MAX. W tym kontekście nie powinno zatem nikogo dziwić, że irlandzkie linie dokonują przeglądu swoich tras i z niektórych rezygnują.

- Advertisement -

Ryanair zmniejsza liczbę tras ze Szkocji

Ryanair poinformował, że po przeglądzie tras sezonowych, zdecydował się zrezygnować z niektórych z nich. Tani przewoźnik nie poleci już z Edynburga do Carcassone, Nimes i Poitiers we Francji, a także do Turynu we Włoszech i Santiago de Compostella w Hiszpanii. Ponadto rezygnuje też z lotów z lotniska w Glasgow Prestwick do Marsylii we Francji.

Poświęcenie tras dla niskich cen biletów

Rzecznik irlandzkich linii wytłumaczył powód zmniejszenia liczby tras ze Szkocji:

– Ryanair będący linią lotniczą nr 1 w Europie, obsługuje ponad 3000 lotów dziennie z 92 baz, łącząc 230 lotnisk w 36 krajach. Aby mieć pewność, że przewoźnik w dalszym ciągu będzie oferować pasażerom niskie ceny na ekscytujących i różnorodnych trasach, przeprowadzamy sezonowe przeglądy tras. W ten sposób robimy miejsce dla rozwoju potencjalnie silniejszych i bardziej popularnych tras w naszej siatce połączeń.

– Tych sześć tras nie zostanie przeniesionych na sezon lato 2024. Jednak klienci irlandzkich linii w Szkocji nadal mogą korzystać z niskich cen do najszerszego wyboru ekscytujących miejsc docelowych, rezerwując loty na lato 2024 – dodał.

Głos zabrał również rzecznik lotniska w Edynburgu:

– To oczywiście rozczarowujące, że niektóre kierunki znikają. Ale z lotniska w Edynburgu dostępnych jest ponad 140 innych tras. Pasażerowie mają do wyboru wiele kierunków.

Informacja rzecznika irlandzkich linii dotycząca rezygnacji z niektórych tras, aby nie podnosić cen biletów, jest sprzeczna z tym, co niedawno mówił Michael O’Leary. Twierdził on bowiem, że podwyżki cen biletów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia są nieuniknione. Dodał również, że pasażerowie muszą przygotować się na wzrost cen przez następnych kilka lat.

Teksty tygodnia

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Holandii grożą niedobory wody. W kraju zapowiada się rekordowa susza

Holandia zmaga się z jedną z najpoważniejszych susz w swojej historii. Miniony tydzień upłynął tam pod znakiem upałów i niemal całkowitego braku opadów.

Ostrzeżenie przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Od godziny 12.00 w piątek do godziny 18.00 we wtorek będą obowiązywać ostrzeżenia dotyczące upałów w UK. Wydano bursztynowe alerty.

Gotówka na stacji? Tylko do końca czerwca. Shell zmienia zasady

Od 1 lipca 2025 roku kierowcy w Niemczech nie będą mogli wypłacać gotówki kartą płatniczą na stacjach paliw koncernu Shell. Decyzja obejmuje aż 1300 punktów.

Przeczytaj także