Ryanair likwiduje wszystkie loty z Irlandii Północnej. Znikną 3 połączenia z Polską

Fot. Getty

Irlandzkie linie lotnicze ogłosiły, że w najbliższym czasie wycofają wszystkie loty z Irlandii Północnej. Redukcja obejmie między innymi trzy trasy do Polski. Skąd tak radykalny krok Ryanaira?

- Advertisement -

Tanie linie lotnicze Ryanair planują wycofać się całkowicie z Irlandii Północnej. Zlikwidowane zostaną wszystkie loty z lotnisk z Belfast City i Belfast International. Wcześniej irlandzki przewoźnik wycofał się z Derry.

 

Ryanair likwiduje wszystkie loty z Irlandii Północnej

Za swoją decyzję o wycofaniu się z Irlandii Północnej Ryanair wini rządowe opłaty pasażerskie, a także brak jakiejkolwiek inicjatywy w zakresie naprawy pandemicznych szkód obu lotnisk w Belfaście.

W oświadczeniu wydanym przez Ryanaira we wtorek napisano:

„Z powodu odmowy przez rząd Wielkiej Brytanii zawieszenia lub zmniejszenia APD [Air Passenger Duty] oraz braku inicjatywy poprawy sytuacji covidowej obu lotnisk w Belfaście, tej zimy Ryanair zawiesi połączenia z lotnisk Belfast Internarional i Belfast City od końca letniego sezonu w październiku, a loty zostaną przeniesione na tańsze lotniska w innych miejscach w Wielkiej Brytanii i Europie na zimowy rozkład lotów, który rozpoczyna się w listopadzie”.

Znikną 3 trasy z Irlandii Północnej do Polski

Decyzja Ryanaira oznacza, że najpóźniej do 30 października z rozkładu lotów znikną trzy połączenia z Polską z lotniska Belfast International. W sezonie zimowym niedostępne będą trasy Belfast-Kraków, Belfast-Warszawa i Belfast-Gdańsk. Do końca października wycofane zostaną też trasy z lotniska Belfast International do Mediolanu, Alicante oraz Malagi.

Z kolei z lotniska Belfast City Ryanair wycofa się już 12 paździenika. Tego dnia z rozkłady lotów zniknie osiem połączeń, obejmujących następujące destynacje: Alicante, Barcelona, Faro, Ibiza, Majorka, Malaga, Mediolan i Walencja.

Teksty tygodnia

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Wniosek o świadczenie w UK. Ważne zmiany w sposobie składania dokumentów

DWP wprowadza ważne zmiany w sposobie składania wniosków o Universal Credit. W efekcie wniosek o świadczenie w UK można składać potwierdzając tożsamość tylko na kilka sposobów.

Alarmujący wzrost ubóstwa wśród dzieci w UK. Lekarze ostrzegają przed kryzysem

Ponad 75 procent pediatrów potwierdza, że w ciągu ostatnich dwóch lat zauważalnie wzrosła liczba przypadków chorób związanych z ubóstwem. Lekarze ostrzegają również przed „nieznośnym poziomem” biedy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii.

Bonus dla pobierających Universal Credit. Nie wszyscy o nim wiedzą

Tysiącom osób przysługuje bonus, jeśli pobierają Universal Credit. Jednak nie wszyscy korzystają z programu Help to Save.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie