Sadiq Khan zszokowany zamachem na Adamowicza – z Londynu i całego świata płyną słowa wsparcia dla prezydenta Gdańska

Cały świat jest wstrząśnięty atakiem na Pawła Adamowicza. Zagraniczne media rozpisują się o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Gdańsku, a politycy z wszystkich zakątków globy ślą swoje wyrazy wsparcia.

– Jestem zszokowany doniesieniami o ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – czytamy na Twitterze Sadiq`a Khana. Burmistrza Londynu za pośrednictwem mediów społecznościowych śle najlepsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i pisze o solidarności, zarówno z samym miastem, którym rządził Adamowicz, jak i z rodziną i zwolennikami polskiego polityka.

Polak ostrzelał warsztat samochodowy w Londynie, bo mechanik nie chciał naprawić jego auta za darmo

To nie jedyny głos wsparcia dla zaatakowanego w nożem prezydenta Gdańska – w zasadzie z całego świata płyną słowa otuchy, wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Z Wysp swoje wsparcie zaoferował również poseł Partii Pracy, Chris Bryant pisząc o tym, że nadal znajduje się w szoku po wydarzeniach, które miały miejsce na finale WOŚP.

– Jestem wstrząśnięty brutalnym atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Modlę się i mam nadzieję, że wyjdzie z tego. Wspaniały przywódca, który troszczy się o mieszkańców Gdańska – to z kolei "ćwierknięcie" Fransa Timmermansa, pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

– Panie Prezydencie, Drogi Pawle, jesteśmy całym sercem z Tobą i Twoimi bliskimi, jak również z mieszkańcami Gdańska, którzy mają w Tobie od wielu lat prawdziwego gospodarza miasta Solidarności. Modlimy się – pisze Antonio Tajani, od 2017 przewodniczący Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Po ataku nożem prezydent Gdańska walczy o życie w szpitalu. Napastnik miał identyfikator z napisem "media"

Przeglądając dziś zagraniczną prasę trudno znaleźć tytuł, w którym brakowałoby choćby krótkiej notki o tym, co wydarzyło się w Gdańsku. O ataku na Adamowicza piszą wszystkie najważniejsze tytuły na Wyspach – "The Independent", "The Guardian", "Daily Express i wiele innych. Temat przewija się w amerykańskim "The New York Times", niemiecki "Die Welt", na łamach rosyjskiej telewizji Russia Today, historią tą żyją także media w Turcji, Indiach, Chinach, Nowej Zelandii, Izraelu…
 

Teksty tygodnia

Świadczenie dla chorych i niepełnosprawnych – punktacja i zasady

Po zmianach DWP wiele osób odczuwa chaos w zasadach przyznawania Personal Independence Payment (PIP). Przedstawiamy zasady punktacji.

Imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby pracować w UK

W ramach najnowszych zmian Partii Pracy imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby móc pracować w Wielkiej Brytanii.

Czy nielegalni imigranci z centrów dublińskich w Niemczech trafiają do Polski?

Centra Dublińskie budzą wiele kontrowersji i obaw. Niemcy umieścili takie ośrodki na granicy z Polską, co wzbudzało liczne obawy o przerzucanie problemu nielegalnych imigrantów do Polski.

Czy Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Według raportu The Economist mediana zarobków Polaków w Wielkiej Brytanii nieznacznie przewyższyła medianę zarobków Brytyjczyków. Czy zatem Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Jak pasażerowie oceniają program Ryanair Prime?

Za i przeciw - jak oceniany jest program Ryanair Prime? Czy korzyści, które płyną z wykupienia „abonamentu lotniczego” w cenie 79 funtów, uzasadniają jego koszt?

Przeczytaj także