Silne turbulencje w trakcie lotu easyJet do Londynu. Dwie osoby zostały ranne

Samolot easyJet lecący z Korfu na lotnisko London Gatwick wpadł w strefę silnych turbulencji i zmuszony został awaryjnie lądować. W wyniku silnych wstrząsów ranne zostały dwie osoby.

Awaryjne lądowanie samolotu easyJet

Sporo strachu najedli się pasażerowie samolotu easyJet, którzy w poniedziałek 19 sierpnia wracali z greckiej wyspy Korfu do Londynu. Już po 20 minutach od startu, samolot ze 181 osobami na pokładzie wpadł w strefę silnych turbulencji. Maszyna znajdowała się wówczas na wysokości ok. 9 km nad ziemią i leciała z prędkością 780 km/h. Zgodnie z tym, co pokazał Flightradar24, samolot zmienił kurs w momencie, gdy znalazł się nad południowymi Włochami. Wstrząsy były tak silne, że piloci zdecydowali się skierować maszynę nad kontynentalną część Włoch i lądować awaryjnie w Rzymie.

- Advertisement -

Turbulencje – ranne zostały dwie osoby

Do silnych wstrząsów doszło w momencie, gdy załoga easyJet przygotowywała się do obsługi pasażerów. Maszyna zanurkowała też nagle w powietrzu, tracąc na wysokości ok. 200 m. Najbardziej poszkodowani w wyniku tych zjawisk zostali członkowie załogi easyJet, którzy, nieprzypięci żadnymi pasami, zostali rzuceni na boki samolotu.

– Na locie 19 sierpnia doszło do turbulencji. Te niestety zraniły dwie członkinie personelu pokładowego. W rezultacie kapitan zdecydował o przekierowaniu lotu do Rzymu, gdzie stewardesy otrzymały pomoc medyczną. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów i załogi są dla easyJet najwyższym priorytetem. Nasi piloci są przeszkoleni w zakresie radzenia sobie z turbulencjami – zaznaczył po całym zdarzeniu rzecznik brytyjskich linii lotniczych.

Trudny i stresujący lot z Korfu do Londynu opisała w mediach społecznościowych jedna z pasażerek – Becky Walters. „Bajeczne wakacje zakończyły się koszmarną podróżą powrotną z Korfu. W trakcie okropnych turbulencji spadliśmy o 200 m. Dwie członkinie personelu pokładowego zostały ranne. Jedna złamała nogę. To spowodowało konieczność natychmiastowego przekierowania samolotu do Rzymu, aby zabrać je do szpitala” – napisała kobieta.

Teksty tygodnia

Konserwatyści chcą odebrać zasiłki chorobowe imigrantom

Konserwatyści twierdzą, że imigrantom należy zabronić ubiegania się o zasiłek dla niepełnosprawnych (PIP) i dodatki chorobowe do Universal Credit.

13 samobójstw, ponad 700 osób niesłusznie skazanych – skandal w Post Office to zniszczone życie tysięcy ludzi

W Wielkiej Brytanii ponad 700 pracowników Post Office zostało błędnie skazanych, a ich życie zostało - dosłownie - zniszczone. Teraz walczą w sądzie o oczyszczenie z zarzutów i odszkodowania.

Migranci w UK poza kontrolą. Szokujący raport o braku nadzoru nad wizami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie ma dokładnych danych na temat tego, ilu zagranicznych pracowników opuściło kraj po wygaśnięciu wiz pracowniczych. Takie wnioski przedstawił Komitet ds. Rachunkowości Publicznej, który nadzoruje wydatki publiczne.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Wstajesz pierwszy – wysiądziesz ostatni. Ryanair i lekcja kultury w podróży

Samolot wylądował, pasy odpięte, a tu nagle wszyscy zaczynają wstawać jak na komendę. Wstajesz pierwszy, myślisz: „Będę pierwszy przy wyjściu!”. Tylko że… nic z tego!

Przeczytaj także