Szpiegowanie partnera przed rozstaniem? Robi to co piąty rozwodnik w UK

Jedna na pięć osób, przechodząca przez rozwód w UK, skrycie zbiera dowody w postaci różnego rodzaju zdjęć i nagrań głosowych lub materiałów wideo, aby udowodnić w sądzie niewłaściwe zachowanie swojego współmałżonka.

Rozwód to proces bardzo trudny dla wszystkich, którzy przez niego przechodzą i często prowadzi do czegoś w rodzaju wojny między małżonkami. Widać to wyraźnie choćby na przykładzie głośnych rozstań wśród celebrytów, gdy w bardzo teatralny sposób potrafią oni obrzucać się wzajemnie błotem, wywlekając na światło dzienne najmroczniejsze sekrety byłego partnera lub partnerki, pokazując światu, do jakich rzeczy partner lub partnerka był zdolny, lub była zdolna się posunąć.

- Advertisement -

Motywy szpiegowania partnera w kontekście rozwodu

Za zabiegami tego rodzaju mogą stać różne motywy. Bardzo często chodzi o prawo do opieki nad dziećmi, alimenty czy podział majątku. Niejednokrotnie jednak stoją za tym jeszcze głębsze motywy, które mogą mieć przeróżny charakter.

Często w kontekście rozwodu pojawia się potrzeba sprawiedliwości i zadośćuczynienia za doświadczoną krzywdę. Przykładem może tu być dążenie do pokazania prawdy o tym, że partner/ka stosował/a przemoc wobec partnera/ki lub/i dzieci, albo też o tym, że był/a uzależniony/a i z tego powodu zaciągnął/ęła mnóstwo długów, wiszących teraz nad całą rodziną.

Niestety, zdarza się również, że w grę wchodzą pobudki inne niż pokazanie prawdy. Wśród częstych mniej szlachetnych motywów ujawniania małżeńskich sekretów może pojawić się na przykład chęć zemsty za rozstanie czy chęć wybielenia siebie i przerzucenia na partnera całej odpowiedzialności za nieudany związek…

Coraz więcej mieszkańców UK szpieguje partnera przed rozstaniem

Niezależnie od tego, czy partner ma na celu ujawnienie wersji wydarzeń prawdziwej, czy nieco naciągniętej na swoją korzyść, co piąty mieszkaniec UK, przechodzący przez rozwód, ucieka się do szpiegowania swojego współmałżonka w celu zebrania materiału, mogącego przydać się w sądzie.

Według szacunków opublikowanych na łamach portalu informacyjnego The Independent, a przeprowadzonych przez jedną z brytyjskich firm prawniczych, na 400 rozwodników, których wzięto pod uwagę, aż 20 proc. używało urządzeń elektronicznych do szpiegowania partnera. Co ciekawe, odsetek osób, które uciekają się do śledzenia partnera, wzrósł aż o 60 proc. w ciągu ostatnich 10 lat. Brytyjscy prawnicy ostrzegają, że coraz więcej osób, które się rozstają, decyduje się właśnie na różnego rodzaju szpiegowanie partnera.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ten samochód ma kosztować zaledwie 8700 funtów. Wielka Brytania może być jednym z pierwszych krajów, w których się pojawi

Chcesz się napić wody w trakcie prowadzenia samochodu? Możesz za to słono zapłacić

Rodzina wybrała się na wakacje all-inclusive. W pokoju hotelowym przeżyli szok

Teksty tygodnia

Ceny domów w UK spadają. Wszystko przez kupujących żądających zniżek

Z najnowszego raportu Nationwide Building Society wynika, że w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy miesięczny spadek od ponad dwóch lat. Powodem są kupujący, którzy coraz częściej oczekują znaczących obniżek cen.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Pracujesz z domu? Uważaj na fałszywe agencje oferujące zwrot podatku

HMRC wydało ostrzeżenie skierowane do wszystkich pracujących z domu. Urząd apeluje o ostrożność przy składaniu wniosków o zwrot podatku. Chodzi o internetowe reklamy, które mogą wprowadzać w błąd i przysporzyć wielu problemów.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie