Śmierć pasażera w trakcie lotu do Wielkiej Brytanii

W czasie lotu z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii doszło do śmierci pasażera. Mężczyzna źle się poczuł wkrótce po starcie i pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Mimo szybkiej reakcji pilota na informację o złym samopoczuciu pasażera i przekierowaniu samolotu na lotnisko Santiago de Compostela, nie udało się uratować mężczyzny.

- Advertisement -

Śmierć pasażera w samolocie

Na pokładzie samolotu pasażerskiego Jet2 lecącego z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii doszło do tragedii. Mężczyzna po siedemdziesiątce źle się poczuł tuż po wylocie z Wysp Kanaryjskich w piątek, 14 lutego.

Załoga Boeinga 737-8MG przekazała informacje o złym stanie mężczyzny i tym, że potrzebuje on pilnej pomocy medycznej, której nikt nie mógł mu udzielić na pokładzie.

Pilot musiał awaryjnie lądować w Santiago de Compostela na północy Hiszpanii. Kontrola ruchu lotniczego zapewniła bezpieczne osadzenie samolotu i „podejście do pasa startowego 17”, aby zapewnić dojazd pomocy medycznej.

Karetka pogotowia przybyła na miejsce, jednak tam służby ratunkowe mogły potwierdzić jedynie śmierć pasażera.

Rzecznik Jet2 powiedział:

– Chcieliśmy potwierdzić, że lot LS676 z Teneryfy do East Midlands Airport został przekierowany do Santiago de Compostela w piątek, 14 lutego z powodu pasażera, który wymagał pilnej pomocy medycznej.

– Niestety mężczyzna zmarł. Chcielibyśmy złożyć najszczersze kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie – dodał rzecznik.

Tragedia na pokładzie samolotu linii Jet2
Tragedia na pokładzie samolotu linii Jet2 / fot. pixabay

Zgon w trakcie lotu

Parę miesięcy wcześniej doszło do innej śmierci pasażera w trakcie lotu Jet2 z Bułgarii do Liverpoolu. Pilot także podjął decyzję o zmianie trasy i ostatecznie samolot wylądował awaryjnie w Kolonii w Niemczech. Do tragicznego zdarzenia doszło we wrześniu 2024 roku.

Członkowie załogi podnieśli alarm, gdy mężczyzna na pokładzie doznał zatrzymania akcji serca. Jeszcze w trakcie lotu podjęto próby reanimacji. Jednak pomoc ze strony ratowników medycznych nastąpiła dopiero po wylądowaniu i okazała się za późna.

Śmierć w czasie turbulencji

Natomiast w maju 2024 roku w czasie lotu z Londynu do Singapuru liniami Singapore Airlines jedna osoba straciła życie, a 32 zostały ranne. Powodem były ekstremalnie silne turbulencje. Na pokładzie było 211 pasażerów i 18 członków załogi. Sytuacja zrobiła się na tyle niebezpieczna, że konieczne było awaryjne lądowanie w Bangkoku.

Boeing w ciągu zaledwie trzech minut obniżył lot z wysokości ponad 11 km do około 9,5 km, po czym znowu obniżył wysokość. Tragiczną ofiarą turbulencji był 73-letni Brytyjczyk. Mężczyzna nie doznał jednak fizycznych obrażeń, a jego śmierć nastąpiła w wyniku zawału serca.

Teksty tygodnia

Polacy będą wyjeżdżać z Wysp? Brytyjska gospodarka słabnie

Wielka Brytania dla Polaków przestaje być atrakcyjnym krajem? Brytyjska gospodarka znowu zaliczyła spadek, największy w sektorach, gdzie pracuje wielu naszych rodaków.

Aby było taniej, pacjenci muszą zacząć jeść w szpitalach posiłki roślinne

Wprowadzenie roślinnych posiłków do szpitalnych stołówek to nie tylko chwilowy trend, ale przede wszystkim przemyślana strategia zdrowotna i ekonomiczna. Przykłady z Portugalii i Nowego Jorku inspirujące Wielką Brytanię pokazują, że dieta oparta na roślinach może pozytywnie wpłynąć na kondycję pacjentów oraz finanse systemów opieki zdrowotnej.

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

“Polski strajk” w Holandii. Setki osób domagają się lepszych warunków pracy

Pracownicy centrów dystrybucyjnych w Holandii strajkują. Wśród protestujących przeważają Polscy zatrudnieni przez agencje pracy tymczasowej.

Ryanair uruchomi 25 kolejnych połączeń z Polski

Szykuje się ważna zmiana dla pasażerów korzystających z lotniska Warszawa-Modlin. Od lata 2026 roku wchodzi w życie nowa, sześcioletnia umowa pomiędzy portem lotniczym a przewoźnikiem Ryanair. Liczba samolotów operujących z Modlina wzrośnie z czterech do siedmiu, co przełoży się na zwiększenie rocznej liczby pasażerów z 1,5 mln do 2,5 mln już wkrótce.

Przeczytaj także