Tajemnica martwych wielorybów wyrzuconych na angielskim brzegu

Na angielskich brzegach pojawiły się ciała trzech martwych wielorybów. Przyczyna ich śmierci wciąż pozostaje tajemnicą.

Pierwszy okaz został znaleziony na angielskim wschodnim wybrzeżu, w pobliżu rzeki Ore, koło masteczka Felixstowe (hrabstwo Suffolk). Świadkowie zauważyli zwierzę w niedzielę, w godzianch popołudniowych. Jak się okazało było to młode – dwa dorosłe osobniki pojawiły się z kolei w okolicy Harwich, w hrabstwie Essex oraz w okolicy Suffolk. Oba unosiły się martwe w wodzie. Cała trójka wzbudziła prawdziwą sensację wśród lokalnej ludności.

Pilne: Nieznani sprawcy podpalili meczet. To odwet za zamach w Manchesterze?

John Cresswell z Felixstowe Volunteer Coast Patrol Rescue Service jest zdania, że za śmiercią tych zwierząt mogły stać dwie przyczyny. "Zdarza się, że wieloryby mogą mieć problemy z echolokacją, gdy znajdują się pobliżu błotnych terenów. Wydaje mi się również, że turbiny wiatrowe mogły przyczynić się do tych problemów z wzjamną komunikacją i pośrednio przyczynić się do tego nieszczęśliwego wypadku" – komentuje Cresswell.

Obecnie naukowcy pracują nad wyjaśnieniem zagadki śmierci trójki zwierząt. Na razie niewiele udało się ustalić poza tym, że wszystko wskazuje na to, że były one częścią większego stada.

Skandal: Pizzeria w Polsce próbuje zarobić na dramacie dzieci zabitych w Manchesterze!

 

 

Warto dodać, że to nie pierwszy tego typu przypadek w ostatnim czasie. Całkiem niedawno, bo w marcu w hrabstwie Devon, w miejscowości Hartland Quay, zawitał olbrzymi waleń. Aby usunąć jego ciało potrzebny był helikopter. Powtarzamy również za angielskimi służbami, aby w razie podobnego wypadku unikać jakiegokolwiek kontaktu z martwymi zwierzętami. Mogą one bowiem zarazić człowieka niebezpiecznymi chorobami.

"Jest to dla mnie bardzo smutny dzień. Pracuję jako wolontariusz od ponad dwudziestu lat i nie widziałem niczego podobnego. Te zwierzęta są naprawdę piękne i musimy coś zrobić, aby zapobiegać tego typu wypadkom" – kończy smutnym akcentem Cresswell.

Teksty tygodnia

Ponad 70 domów bez wody i kanalizacji. Właściciele utknęli w proceduralnej próżni

Irlandia zmaga się z problemem braku dostępnych domów i mieszkań. A gdy te już są, zmaga się z problemem doprowadzenia do nieruchomości wody i kanalizacji. Problem jest ogromny, bowiem domy nie nadają się do zamieszkania

Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA) w Niemczech

Po okresie testowym w styczniu, od 29 kwietnia już w całych Niemczech wchodzi w życie Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA).

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Wzrost podatku węglowego w Irlandii 2025: Co to oznacza dla Polaków?

Podatek węglowy w Irlandii wzrasta w 2025 roku. Sprawdź, jak zmieni się wysokość rachunków za gaz i paliwo i jak Polacy mogą złagodzić skutki podwyżki.

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Przeczytaj także