Tatuaż ochroni przed gwałtem? Kąpieliska mają być bezpieczne

Echo incydentów, do których doszło w sylwestra w Kolonii nie milknie. Kobiety w Niemczech nadal czują się zagrożone w związku z nadal powtarzającymi się incydentami molestowania seksualnego. W związku z tym, że ostatnimi czasy miejscami, w których do gwałtów dochodzi najczęściej są baseny i kąpieliska, Niemki postanowiły chronić się w dość nietypowy sposób.

Jak podaje dziennik Die Welt, kobiety będą mogły otrzymać na basenach tatuaże z napisem “No”, który ma być wyraźnym sygnałem dla mężczyzn, że nie życzą sobie one bliższego kontaktu w żadnej formie. Akcja ma być prowadzona w powiecie Jezioro Bodńskie.

- Advertisement -

SKANDAL! Muzułmanie zakazują wchodzić kobietom na basen w Luton!

CqPgr3nXgAAqu9F

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych twierdzi, że liczba incydentów odnotowywanych na niemieckich kąpieliskach od pięciu lat jest stała, co nie przekłada się jednak na większy spokój społeczny. Problem molestowania seksualnego na niemieckich basenach stał się głośny, po incydencie, do którego doszło w Kirchheim. Grupa mężczyzn o śniadej cerze zaatakowała grupę dziewczynek w wieku 10 – 14 lat.

Zakazano imigrantom wstępu na basen. Po molestowaniu nastolatek

Od tamtej pory na niemieckich basenach rozdawane są ulotki ilustrujące, jak wyglądają normy kulturowe panujące w tym kraju.

bottoms_up-1

Teksty tygodnia

Nad Wielką Brytanię nadciąga kolejna fala upałów. Oto gdzie będzie najgorzej

Po rekordowo gorącym weekendzie najnowsza prognoza pogody nie przynosi większych zmian. Choć temperatura chwilowo spadła, upały szybko powrócą. Wkrótce w większości kraju znów zrobi się gorąco, a termometry pokażą nawet około 35 stopni.

Nowe przepisy na stare problemy. Rząd bierze się za wyłudzaczy zasiłków – nie odpuści

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) zapowiedziało, że od 2026 roku wprowadzi nowe przepisy mające na celu walkę z oszustwami w systemie świadczeń socjalnych. Jak zapowiada rząd, będzie to największa tego typu operacja od pokolenia.

Toksyczne powietrze w Wielkiej Brytanii truje i kosztuje

Wielka Brytanie zmaga się nie tylko z dziurą budżetową, rzekami przypominającymi ścieki, ale także ze złą jakością powietrza. To zdaniem lekarzy truje mieszkańców UK każdego dnia.

Leki na Alzheimera nie będą refundowane. Korzyści są „zbyt małe, aby uzasadnić koszty”

Brytyjska służba zdrowia odrzuciła dwa leki stosowane w leczeniu Alzheimera. NHS uznało, że „korzyści są zbyt małe, by uzasadnić ich wysoką cenę”. The National Institute for Health and Care Excellence podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję w sprawie leków donanemab i lecanemab.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie