„Ty pie*****a imigrantko! Dlaczego mówisz językiem imigrantów w moim kraju?”

Imigranci z Europy wciąż obawiają się o swoje bezpieczeństwo po decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej. BBC opublikowało reportaż, w którym przyjezdni mówią, że nie czują się już bezpiecznie na Wyspach.

Liczba ataków na imigrantów z UE żyjących w Wielkiej Brytanii znacząco wzrosła po referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię. Przypadki ataków na tle narodowościowym i ksenofobicznym wzrosły o 57 proc. kilka dni po ogłoszeniu wyników referendum.

Polacy przemycali imigrantów! Zarobili kilkadziesiąt tysięcy euro

Dane opublikowane przez „Independent” pokazują, że wraz ze wzrostem osób popierających opuszczenie Unii Europejskiej wzrosła też ilość ataków na imigrantów. Na przykład w hrabstwie Lincolnshire nastąpił wzrost zbrodni nienawiści oraz na tle narodowościowym i rasistowskim o 191 proc. w porównaniu do lat poprzednich, gdzie było mniej osób popierających obóz Leave.

- Advertisement -

Mimo że większość imigrantów z kontynentu pracuje w fabrykach, to dwie trzecie mieszkańców miasta Corby głosowało za opuszczeniem Unii. W tym momencie imigranci w Corby doświadczają więcej przestępstw z nienawiści skierowanych bezpośrednio od nich niż przed referendum.

Pochodząca z Litwy Lina Varanaviciute mieszka w Brytanii od 8 lat. Podczas rozmowy w supermarkecie ze swoją babcią w jej ojczystym języku ktoś wylał na nią napój gazowany. Lina powiedziała, że jest przestraszona oraz, że „ten kraj nie jest już bezpieczny”.

„Rozmawiałam w swoim języku z moją babcią z Litwy i ktoś rzucił we mnie Coca – Colą i zaczął mnie wyzywać od pie*****nych imigrantek twierdząc, że nie powinnam mówić w swoim ojczystym języku w jego kraju” – mówi kobieta.


Wielka Brytania: Ponad 500 firm zmuszało bezrobotnych do bezpłatnej pracy!

Kiedy reporter z BBC zapytał Litwinkę, czy wcześniej spotkała się z podobnym atakiem, ta zaprzeczyła mówiąc: „Nie, nigdy. Mam trójkę dzieci, które lepiej mówią po angielsku niż po litewsku. To są ciężkie czasy, musimy podjąć jakąś decyzję, bo tutaj już nie jest bezpiecznie”.

Problem ataków na tle rasistowskim i ksenofobicznym na imigrantów z Europy dostrzegł rząd w Londynie, który ogłosił, że przeznaczy specjalne środki na walkę z takimi atakami. Jednak niepewność wciąż wisi nad imigrantami, którzy przeprowadzili się tutaj legalnie kilka lat temu.

Teksty tygodnia

Świadczenie PIP: Oto kto straci najwięcej przez nowe przepisy

Dane Ministerstwa Pracy i Emerytur pokazują, że zmiany w przepisach dotyczących świadczeń mogą pozbawić około 1,2 miliona osób pieniędzy z Personal Independence Payment (PIP).

Głośniki, lodówki, frytkownice. Sprzęt domowy cię podsłuchuje

Głośniki z asystentem głosowym, opaski fitness, lodówki z wi-fi czy inteligentne frytkownice to już codzienność. Jednak nie zawsze jest to dla nas zupełnie bezpieczne. Bo sprzęt domowy... podsłuchuje.

W Irlandii automatycznie rejestrują ludzi jako potencjalnych dawców organów

17 czerwca w Irlandii weszła w życie istotna zmiana w systemie dawstwa organów. Wprowadzono tzw. system miękkiego sprzeciwu, który powinien zasadniczo zwiększyć liczbę dostępnych narządów do przeszczepów.

Rewolucja podatkowa w UK? Nawet 1000 funtów dla osób pracujących

Brytyjska scena polityczna zyskała nowy punkt zapalny. Nigel Farage i jego partia Reform UK zaprezentowali śmiały plan redystrybucji środków finansowych. Proponują wprowadzenie zmian podatkowych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie