piątek, 20 września, 2024

Zasady dotyczące bagażu podręcznego w Ryanair, EasyJet, Wizz Air, Jet2, British Airways, TUI i Virgin Atlantic

W związku ze wzrostem kosztów dotyczących wyjazdów zagranicznych jakiekolwiek dodatkowe dopłaty tylko nadwyrężają nasz budżet. Jak wiemy, najbardziej boli to, gdy musimy zapłacić liniom lotniczym za niespełnienie ich wymogów w związku z bagażem podręcznym. Sytuacji tej łatwo można uniknąć mając wiedzę na temat tych zasad.

Popularne linie lotnicze, takie jak Ryanair, EasyJet, British Airways, Wizz Air, Virgin Atlantic czy TUI mają własne zasady dotyczące bagażu podręcznego i tego, co możemy zabrać na pokład bez dodatkowych opłat. Błąd z naszej strony może nas dużo kosztować. Aby zmniejszyć zatem to ryzyko, warto zapoznać się z regułami dotyczącymi bagażu na konkretny rok.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich dla najczęściej wybieranych linii lotniczych przez podróżnych w UK. Przyjrzeliśmy się ogólnym zasadom dotyczącym bagażu podręcznego w klasie ekonomicznej, więc przypominamy, że w klasie premium lub biznes zasady mogą być nieco inne.

Zasady dotyczące bagażu podręcznego w Ryanairze

Podróżując Ryanairem na pokład samolotu możemy zabrać za darmo: jedną małą torbę osobistą, taką jak torebka, plecak lub torba na laptopa, o wymiarach nie większych niż 40x20x25 cm. Jeśli natomiast musimy zabrać ze sobą dodatkową torbę, musimy odpłatnie dodać do rezerwacji „Priority & 2 Cabin Bags”. Wtedy możemy zabrać małą torbę osobistą, a także bagaż na kółkach o wadze 10 kg o wymiarach nie większych niż 55x40x20 cm. Alternatywnie możemy również dopłacić, aby dodać do rezerwacji opcję bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg.

Zasady dotyczące bagażu w EasyJet

Na pokład samolotów EasyJet za darmo możesz wnieść jedną małą torbę o wymiarach max 45x36x20 cm. Warunek jest taki, że torba musi zmieścić się pod siedzeniem przed tobą. Jeśli chcesz zabrać ze sobą więcej bagażu, za drugą torbę musisz dodatkowo zapłacić. Tylko podróżni z dodatkową przestrzenią na nogi – Extra Legroom lub opcją miejsc z przodu – Up Front, mogą zabrać drugą torbę do schowka nad głową i trzeba za to zapłacić od 7,99 do 34,99 funtów. Można również zapłacić 7 funtów w jedną stronę za opcję „Hands Free”, która pozwala na odprawienie większego bagażu podręcznego do luku bagażowego.

Warunki dotyczące bagażu w Jet2

W przypadku linii lotniczych Jet2, a pokład możemy zabrać za darmo:

– jeden mały przedmiot osobisty, jak torba na laptopa lub torebka, który można umieścić pod siedzeniem przed sobą.

– większą torbę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach nie większych niż 56x45x25 cm.

W przypadku, gdy nasza większa torba waży więcej niż 10 kg lub jest większa niż maksymalne wymiary, zostaniemy poproszeni o uregulowanie dodatkowej opłaty.

Bagaż w British Airways

Z zasad dotyczących bagażu w brytyjskich liniach lotniczych British Airways wynika, że na pokład możemy zabrać jedną osobistą torbę (taką, jak torba na laptopa lub torba o wymiarach max 40x30x15 cm), a także dodatkową torbę podręczną o wadze nie większej niż 23 kg i wymiarach nie większych niż 56x45x25 cm. Obejmuje to tylko opłaty za bagaż podręczny.

Bagaż w TUI Airways

Podróżując liniami TUI Airways na pokład możemy zabrać za darmo:

– jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i wymiarach nie większych niż 55x40x20 cm. Jeśli mamy torebkę lub torbę na laptopa, będzie musiała zmieścić się ona w większej torbie.

Zasady dotyczące bagażu w Wizz Air

Na pokład samolotów linii Wizz Air możemy wnieść za darmo torbę o wymiarach nie większych niż 40x30x20 cm, która powinna zmieścić się pod siedzeniem przed nami, np. torebka lub torba na laptopa. Nie może ona ważyć więcej niż 10 kg.

Jeśli natomiast musimy przewieźć ze sobą więcej bagażu, drugą torbę musimy umieścić w schowku nad głową, ale wiąże się to z podniesieniem standardu do rezerwacji „WIZZ Priority”, która obejmuje dodatkowy bagaż podręczny o wymiarach nie większych niż 55x40x23 cm i wadze nie większej niż 10 kg. Alternatywnie możemy również zapłacić, aby dodać bagaż rejestrowany do rezerwacji. Należy również pamiętać, że – w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej linii lotniczych, wymiary bagażu w Wizz Air nie uwzględniają kół, jednak przewoźnik podaje, że „nie mogą one dodać więcej niż 5 cm do rozmiaru torby”.  

Bagaż w Virgin Atlantic

W przypadku zasad dotyczących bagażu w liniach Virgin Atlantic, na pokład możemy wziąć za darmo:

– jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze nie większej niż 10 kg (tylko kabiny Economy lub Premium). Niemowlęta i małe dzieci w wieku do 23 miesięcy mają prawo do jednej torby o wadze do 6 kg

– torebkę, mały plecak lub plecak.

Dzieciom w wieku co najmniej dwóch lat przysługuje taki sam limit bagażu podręcznego jak dorosłym. Jeśli zależy nam na zabraniu ze sobą dodatkowego bagażu, musimy zapłacić za bilet, który zawiera bagaż rejestrowany – zarówno Economy Classic, jak i Delight mają jedną sztukę bagażu do 23 kg.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?

Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?