piątek, 20 września, 2024

Zmarł stojąc w kolejce na pokład Ryanaira

Brytyjczyk zmarł na lotnisku czekając na wejście do samolotu Ryanaira. Mężczyzna upadł w strefie wejścia na pokład na oczach przerażonych podróżnych.

Do tragedii doszło na lotnisku Reus na hiszpańskim wybrzeżu Costa Dorada. 60-letni mężczyzna czekał na wejście na pokład Ryanaira, aby wrócić do Wielkiej Brytanii.

Zmarł w kolejce na pokład Ryanaira

Gdy Brytyjczyk upadł na oczach przerażonych podróżnych czekając w kolejce przy bramce, próbowano go reanimować. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, jednak stwierdzono zgon mężczyzny.

Policja podała, iż nic nie wskazuje na to, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się jakiekolwiek osoby trzecie, a zgon nastąpił najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych. Wkrótce przeprowadzona zostanie autopsja.

Do tragedii doszło w poniedziałkowy wieczór, gdy 60-latek przygotowywał się do wejścia na pokład Ryanaira i powrotu do Leeds.

Według lokalnych doniesień, mężczyzna wracał do Wielkiej Brytanii po pobycie w szpitalu w Tarragonie. Nie wiadomo, na co się leczył. Z prośbą o komentarz w sprawie śmierci Brytyjczyka zwrócono się już do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Śmierć w samolocie

Do podobnej tragedii, jednak już na pokładzie samolotu, który przygotowywał się do startu z tego samego lotniska doszło w październiku ubiegłego roku. 61-letni Brytyjczyk zmarł na pokładzie Jet2 tuż przed lotem na lotnisko East Midlands. Zdarzenie to doprowadziło do 7-godzinnego opóźnienia.

Z kolei we wrześniu 2019 roku 67-letnia kobieta zmarła po przybyciu na lotnisko w Reus. Próbowała ją ratować pielęgniarka, która przyjechała akurat na wakacje. Jednak mimo jej wysiłków, nie udało się uratować 67-latki. Podano, że przyczyną jej śmierci było zatrzymanie akcji serca.

W tym roku pisaliśmy także o śmierci pasażera lecącego z Teneryfy do Manchesteru liniami Jet2. Mężczyzna zmarł w toalecie w samolocie. Załoga musiała sforsować drzwi toalety, jednak na akcję reanimacyjną było już za późno. Wiadomo, że pasażer podróżował sam. Pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu w Cork.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?