Oto najbardziej zakorkowane drogi w Wielkiej Brytanii. Unikaj ich, jeśli nie chcesz siedzieć całymi godzinami za kierownicą

Z raportu przygotowanego przez Inrix wynika, że w 2022 roku Londyn był najbardziej zakorkowanym miastem na świecie, a także że kierowcy spędzają średnio w korkach w stolicy 156 godzin rocznie. Teraz natomiast eksperci podali nam, które drogi w Wielkiej Brytanii są najbardziej zatłoczone i których w związku z tym trzeba unikać „jak ognia”. 

Najbardziej zatłoczone drogi w UK 

Z raportu przygotowanego przez dostawcę informacji o ruchu drogowym Inrix wynika, że aż cztery z pięciu najbardziej zatłoczonych dróg w Wielkiej Brytanii znajdują się w Londynie. Poniżej prezentujemy Wam pełną listę 15 najbardziej zakorkowanych dróg w UK w 2022 roku:

1. Londyn – A219 w kierunku południowym od Fulham Rd do Morden Hall Rd

2. Londyn – A202 w kierunku wschodnim z Neathouse Place do Peckham Hill St

3. Londyn – A406 w kierunku wschodnim z Falloden Way do Bowes Rd

4. Londyn – A24 w kierunku południowym od The Avenue do Merton High St

5. Birmingham – A45 w kierunku wschodnim z Bordesley Circus do Henry Rd

6. Londyn – A205 w kierunku wschodnim z Norwood Rd do Ravensbourne Rd

7. Leeds – A6177 w kierunku południowym od Bolton Rd do Great Horton Rd

8. Birmingham — A435 w kierunku południowym z Haden Circus do Wynfield Gardens

9. Edynburg – A902 w kierunku zachodnim z Great Junction St do Hillhouse Rd

10. Leeds – A65 w kierunku południowym od Park Road do ronda White Horse

11. Sheffield — A61 w kierunku północnym od ronda Moore Street do Bradfield Rd

12. Birmingham – A45 w kierunku zachodnim od Hobs Moat Rd do Bordesley Circus

13. Birmingham – A34 w kierunku południowym od Camp Hill Circus do Hamlet Rd

14. Bristol — A4174 w kierunku północnym od ronda Hicks Gate do ronda Bromley Heath

15. Edynburg — A702 w kierunku południowym od Brougham St do obwodnicy miasta Edynburga

Ile godzin kierowcy stoją w korkach na najbardziej zatłoczonych drogach w UK?

W swoim raporcie eksperci Inrix podają nam także, ile mniej więcej czasu można w ciągu roku stać w korkach na niektórych z najbardziej korkujących się dróg w UK. I tak na przykład na najbardziej zatłoczonej drodze A219 w kierunku południowym od Fulham Rd do Morden Hall Rd kierowcy spędzili w korkach średnio 47 godzin. Z kolei na drodze A202 w kierunku wschodnim z Neathouse Place do Peckham Hill St, która stanowi część wewnętrznej obwodnicy Londynu, kierowcy czekali w zeszłym roku na przejazd około 45 godzin. Wreszcie w Birmingham, na drodze A45 w kierunku wschodnim z Bordesley Circus do Henry Rd, opóźnienia wyniosły około 37 godzin.

„W Londynie znajduje się większość korytarzy z największymi opóźnieniami w ruchu drogowym w Wielkiej Brytanii, przy czym cztery znajdują się w pierwszej piątce. Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatniego roku opóźnienia na najgorszych londyńskich drogach wzrosły. W 2021 roku A503 na wschód od Camden High Street do B152 St Ann’s Road zajmowała pierwsze miejsce ze stratą 42 godzin rocznie. W tym roku A219, na odcinku od Fulham Road do Morden Hall Road, zajęła pierwsze miejsce ze stratą 47 godzin” – czytamy w raporcie . 

 

 

 

Jakie miasta znalazły się za Londynem jeśli chodzi o najgorszy poziom korków?

W kategorii najbardziej zatłoczonych miast na świecie za Londynem znalazło się Chicago w Stanach Zjednoczonych – gdzie kierowcy spędzali w korkach średnio 155 godzin. Na trzecim miejscu uplasował się Paryż (138 godzin), a dalej Boston w Stanach Zjednoczonych (134 godziny). Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, to w zakresie natężenia ruchu drogowego za Londynem znalazł się Bristol, ze średnią liczbą godzin spędzonych w korkach na poziomie 91 godzin. Natomiast w dalszej kolejności uplasowały się: Manchester (84 godziny), Birmingham (73 godziny) i Belfast (72 godziny). 

Po pandemii jazda po Londynie jest jeszcze większą katorgą

Eksperci Inrix oszacowali, że w 2022 roku kierowcy w Londynie spędzili średnio 156 godzin w korkach. I, co niepokojące, po pandemii sytuacja w zakresie poruszania się samochodem po mieście jeszcze się pogorszyła. Czas tracony z powodu korków w Londynie jest teraz o 5 proc. dłuższy niż przed wybuchem epidemii koronawirusa. – Wspaniale jest widzieć, jak życie obywatelskie i komercyjne wraca do normy, ale niestety widzimy, że korki zbliżają się, jeśli w ogóle nie przekraczają poziomów sprzed pandemii. Musimy zarządzać zatorami, jednocześnie poprawiając mobilność i dostępność w miastach, aby nie zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu i nie wpłynąć na jakość życia osób dojeżdżających do pracy i mieszkańców – podsumował najnowsze dane Bob Pishue, analityk ds. transportu i autor raportu.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Dzielenie konta Netflix jest od teraz oficjalnie traktowane jak przestępstwo

Oto najgorsze miejsca do życia w Wielkiej Brytanii. Zgadzacie się z tym zaskakującym rankingiem?

Ponad jedna trzecia dorosłych Brytyjczyków miałaby problem ze znalezieniem £20 na dodatkowe wydatki

Teksty tygodnia

Wielka Brytania wydłuża termin dopłaty składek emerytalnych – możesz sporo zyskać!

Przedłużenie terminu dopłaty do składek emerytalnych w UK, to...

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Sąsiedzi usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego syna piłą

Sąsiedzi twierdzą, że usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego 6-letniego niepełnosprawnego syna. Do tragedii doszło w Gendros.

Wyłudzenie obywatelstwa brytyjskiego w Slough przykładem na dziury i braki w systemie imigracyjnym UK

Historia pakistańskiej dziewczyny przebywającej nielegalnie w UK jest doskonałym przykładem na to, ile dziur ma brytyjski system imigracyjny.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie