Śmierć 21-letniej prostytutki z Polski przyczyniła się do zamknięcia „sex zone” w Leeds

Polka została brutalnie zamordowana w "sex zone" w Leeds. Śmierć 21-letniej prostytutki przyczyniła się po latach do zamknięcia programu Holbeck Managed Approach.

Strefa określana, jako "sex zone" została ustanowiono w południowym Leeds w październiku 2014 roku, w ramach programu pilotażowego, a następnie w listopadzie 2015 – na stałe. W zaledwie miesiąc później ofiarą brutalnego morderstwa padła 21-letnia prostytutka z Polski. Jej śmierć wstrząsnęła całym miastem. Nasza rodaczka została dosłownie zmasakrowana przez Lewisa Pierre`a z Meanwood. W "podłym ataku", jak czytamy na łamach lokalnego portalu "Leeds Live", użył on roboczych butów ze stalowymi czubkami. Co było powodem tej agresji? Kradzież. Sprawca ukradł 21-latce… 80 funtów. Wydał później te pieniądze na papierosy, żywność i marihuanę. Młodziutka Polka zmarła w szpitalu, w dniu 23 grudnia 2015 roku, dosłownie w dzień po tym, jak została zaatakowana.

Prostytutka z Polski zamordowana w Leeds

Dodajmy, że utworzenie "sex zone" w Leeds miało sprawić, że praca kobiet oferujących usługi seksualne stanie się bardziej bezpieczna. Program Holbeck Managed Approach wprowadzony przez council Leeds i policję West Yorkshire był pierwszym tak radykalnym planem "legalizacji" (do pewnego stopnia) prostytucji w Wielkiej Brytanii. Od samego początku budził on jednak kontrowersje. Implementacja tych rozwiązań kosztowała 200 tysięcy funtów rocznie.

Śmierć naszej rodaczki może stanowić ponure przypomnienie wszelkich niebezpieczeństw, z jakimi wciąż wiąże się przemysł usług erotycznych.

Nasza rodaczka została brutalnie pobita

Jak czytamy na łamach lokalnych brytyjskich mediów już wkrótce "sex zone" w Leeds ma zostać zamknięte. Lokalne władze miasta podjęły decyzje w tej sprawie i wejdzie ona w życie w lipcu 2022 roku. Przez ostatnie siedem lat inicjatywie Holbeck Managed Approach nie udało się uzyskać zdecydowanego poparcia.

Zabicie 21-letniej Polki według brytyjskich mediów miało kluczowe znacznie dla decyzji podjętej w tej sprawie. Z tej perspektywy można powiedzieć, że jej śmierć nie poszła na marne.

 

Teksty tygodnia

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Stworzył farbę w nowym kolorze i sprzedaje ją za 10 000 funtów

Brytyjski artysta, Stuart Semple twierdzi, że stworzył farbę w nowym kolorze. Naukowcy twierdzą, że nowy kolor jest nie do odtworzenia.

Bagaż podręczny w Ryanair – co się zmienia?

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Tani przewoźnik z Irlandii...

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie