Które miejsce w samolocie jest „najgorsze” i czemu mimo wszystko warto na nim usiąść?

Fot. Getty

Dlaczego warto zająć „najgorsze” miejsce w samolocie i które to miejsce? Jeden z pasażerów opowiada o tym, jak odkrył najbardziej komfortowe siedzenie na pokładzie samolotu.

Co jest najbardziej irytujące w większości miejsc w samolocie? Dlaczego miejsce "najgorsze" może okazać się najlepszym? Oto, co odkrył jeden z pasażerów.

 

Które miejsce w samolocie jest „najgorsze”?

Portal „Escape” opublikował wypowiedź jednego z częstych pasażerów linii lotniczych, który ujawnił, które miejsce w samolocie uchodzi za „najgorsze” do siedzenia. Jak się okazało, za takie miejsce uchodzi miejsce w ostatnim rzędzie samolotu przy oknie, mając za plecami toaletę.

Siedzenie przy toalecie może być bardzo niekomfortowe. Oprócz hałasu zamykanych i otwieranych drzwi, pojawia się często obawia, że z toalety mogą dochodzić nieprzyjemne zapachy. Jednak paradoksalnie miejsce to może okazać się najlepsze pod pewnymi względami.

Dlaczego „najgorsze” miejsce w samolocie może być najlepsze?

Pasażer opisujący swoje doświadczenia z wybieraniem siedzenia w samolocie, stwierdził, że najczęstszym problemem jest… sąsiedztwo na siedzeniu za nami. Mężczyzna przyznał, że niejednokrotnie pasażerowie siedzący za nim nie chcący stukali w jego siedzenie, zdarzało się nawet, że ktoś kładł stopy tak, że wystawały z boku jego fotela. Szczególnie ten problem pojawia się, gdy za nami siedzą dzieci. Z kolei miejsca przy przejściu lub środkowe narażają pasażerów na konieczność przepuszczania innych czy bycia szturchanym przez osoby przechodzące przez środek samoloty – w tym przez wózek z przekąskami prowadzony przez stewardessę.

W związku z tym, miejsce na samym końcu samolotu przy toalecie można uniknąć wszelkich powyższych nieprzyjemności. Można więc uniknąć stukania w plecy, szturchania, a także konieczności przepuszczania pasażerów siedzących obok i chcących wyjść na przykład do toalety.

Teksty tygodnia

Pracownicy opieki nie będą już rekrutowani z zagranicy

Minister spraw wewnętrznych powiedziała, że pracownicy opieki nie będą już rekrutowani z zagranicy, zgodnie z nową polityką imigracyjną.

Gangi rządzą Szkocją?

Ponad 100 osób aresztowanych za przemyt i dystrybucję narkotyków. Jedenaścioro dzieci pod specjalną ochroną ze względu na zagrożenie ze strony gangów.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Rynek pracy w UK coraz słabszy. Najgorzej w budowlance i handlu

Rynek pracy w UK nadal słabnie. Odnotowano spadek osób zatrudnionych. Zmniejszyła się także liczba wolnych miejsc pracy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie