WizzAir nie wpuścił kilkudziesięciu pasażerów na pokład z absurdalnego powodu. Teraz przeprasza

Fot. Getty

WizzAir przeprasza kilkudziesięciu pasażerów, których obsługa nie wpuściła na pokład samolotu lecącego z Londynu do Aten. Mieszkańcy Wysp nie polecieli na wakacje, ponieważ… nie wpisali w formularzu lokalizacyjnym pierwszej litery drugiego imienia. 

Do tej niebywałej sytuacji doszło 6 sierpnia na lotnisku w Londynie Luton, gdzie aż 28 pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu lecącego do Aten. Obsługa naziemna cofnęła aż tylu pasażerów podczas boardingu z uwagi na brak pierwszej litery drugiego imienia na wymaganym przez władze Grecji formularzu lokalizacyjnym (ang. passenger locator form, PLF). Problem polegał jednak na tym, że… umieszczenie tejże litery było opcjonalne, o czym obsługa WizzAir prawdopodobnie nie wiedziała. 

Wakacje z problemami

Jeden z pasażerów, któremu odmówiono wejścia na pokład, opowiedział na łamach dziennika „The Independent”, że wraz z partnerką musiał wydać dodatkowo £600 na alternatywny lot, by dołączyć do znajomych, którzy polecieli do Grecji z linią WizzAir. – Formularz był wypełniony poprawnie, my dotarliśmy na czas, odprawiliśmy się na lot, reszta naszej grupy mogła odbyć podróż. Po prostu pewna kobieta przy odprawie miała zły dzień – w tych słowach podsumował całe zamieszanie poszkodowany Brytyjczyk.

 

 

 

WizzAir przeprasza

Linia lotnicza WizzAir początkowo nie chciała uznać, że to jej pracownicy popełnili w tym wypadku błąd, twierdząc, że przewoźnik ma prawo niewpuszczenia na pokład osób, które błędnie wypełnią formularz lokalizacyjny (i że wówczas nie należy im się także za to odszkodowanie). Jednak WizzAir szybko ustalił, że w przypadku lotów do Grecji pierwsza litera drugiego imienia nie jest na formularzu lokalizacyjnym obowiązkowa i że pasażerowie bez takiej informacji (a z resztą informacji wypełnionych w sposób poprawny) powinni byli otrzymać zgodę na podróż. 
Sądząc po ostatnich doniesieniach węgierski przewoźnik zapewne zwróci poszkodowanym pasażerom pieniądze za bilet, a także pokryje koszty wykupionych przez nich, alternatywnych lotów. 

 

Teksty tygodnia

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Ruch neonazistowski w UK nadal żywy? W pubie zorganizowano urodziny Hitlera

Były flagi, a nawet tort ze swastyką. Takie sytuacje przypominają, jak niewiele potrzeba, by skrajna nienawiść eskalowała. Ludzie, którzy reprezentują skrajne poglądy przesycone nienawiścią oficjalnie, z historią przemocy, z wszystkimi symbolami świętują rocznicę. 

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie