Plaga zachorowań w zakładzie mięsnym w Walii dostarczającym kurczaki do KFC, Tesco i Marks & Spencer

Fot. Getty

Ponad 50 osób zachorowało na COVID-19 w jednym z zakładów mięsnych w północno-zachodniej Walii. Zakład dostarcza drób m.in. do KFC, Tesco i Marks & Spencer. 

Z uwagi na ognisko koronawirusa zakład mięsny w Llangefni (na terenie hrabstwa Anglesey) został zamknięty aż na 14 dni. Zarząd spółki ogłosił, że decyzja o wstrzymaniu produkcji pokazuje, że firma bardzo poważnie podchodzi do kwestii ochrony zdrowia i życia swoich pracowników. Minister ds. Zdrowia Walii, Vaughan Gething przyznał, że tak duża liczba chorych w zakładzie jest niepokojąca i pokazuje po raz kolejny, jak ważne jest w miejscach pracy przestrzeganie zasad higieny i dystansu społecznego.

Duże ognisko epidemii

W walijskim zakładzie, który dostarcza mięso drobiowe nie tylko do KFC, ale też do czołowych w UK supermarketów – Aldi, Asdy, Co-op, Morrison's, Sainsbury's, Waitrose, Tesco i Marks & Spencer, pracuje ponad 500 ludzi. Wiadomo jak na razie, że na COVID-19 zachorowało w fabryce 51 osób, a łącznie 110 osób udało się na przymusową izolację. „Nie będziemy tolerować niepotrzebnego ryzyka – nawet niewielkiego – dla naszej obecnej, lojalnej siły roboczej” – czytamy w oświadczeniu zakładu. 

Public Health Wales kontroluje sytuację

Public Health Wales ściśle współpracuje z zakładem przetwórstwa drobiu w Anglesey, a także z Betsi Cadwaladr University Health Board, the Health and Safety Executive oraz the Food Standards Agency, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. – Jesteśmy odpowiedzialną firmą, dla której ludzie to podstawa. Bez naszych ludzi jesteśmy niczym – dodały władze firmy. 
 

 

 

 

Teksty tygodnia

Świadczenie dla chorych i niepełnosprawnych – punktacja i zasady

Po zmianach DWP wiele osób odczuwa chaos w zasadach przyznawania Personal Independence Payment (PIP). Przedstawiamy zasady punktacji.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Będą 12-miesięczne wizy pracownicze dzięki porozumieniu UK z UE?

Jeśli negocjacje między UK i UE przebiegną pomyślnie, oba kraje mogą wprowadzić 12-miesięczne wizy pracownicze.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie