Najnowsze oświadczenie Theresy May: Imigranci z UE stracą swoje przywileje po Brexicie, gdy przestanie obowiązywać swobodny przepływ osób

Theresa May wydała specjalne oświadczenie dotyczące nowej polityki imigracyjnej po Brexicie. Premier informuje w nim o „końcu swobodnego przepływu osób” oraz utracie obecnego "uprzywilejowania" imigrantów z UE na brytyjskim rynku pracy. 

Imigranci z UE, którzy przyjadą do Wielkiej Brytanii po Brexicie i będą chcieli podjąć tutaj pracę, utracą obowiązujące obecnie przywileje w wyniku radykalnej zmiany polityki imigracyjnej, która „zakończy swobodny przepływ osób” – poinformowała Theresa May w specjalnym oświadczeniu wydanym dzisiaj w nocy.

 

 

Premier dodała, że jedynie wysoko wykwalifikowani imigranci z UE, którzy zechcą zamieszkać w Wielkiej Brytanii po tym, jak opuści ona Wspólnotę, będą traktowani na brytyjskim rynku pracy „priorytetowo”. Natomiast słabo wykwalifikowani obywatele z krajów UE zostaną objęci ograniczeniami.

Dominic Raab: "Unia Europejska zakpiła z Theresy May"

Premier wydała swoje oświadczenie jeszcze przed konferencją Partii Konserwatywnej, mimo że przedstawione w nim warunki mają być jeszcze przedmiotem negocjacji z UE.

„Po raz pierwszy od dekad ten kraj odzyska kontrolę i wybór w kwestii tego, kto będzie do nas przyjeżdżał. Nasz system imigracyjny będzie oparty na kryterium wykwalifikowania pracowników. Ważne staną się kwalifikacje, a nie to, skąd ktoś pochodzi.

 

 

Będzie to system obejmujący ludzi z całego świata i zachęcający do przybycia do nas tych najbardziej wykwalifikowanych. Co istotne, będzie on sprawiedliwy dla zwykłych pracowników. Zbyt długo ludzie mieli poczucie, że są ignorowani w kwestii imigracji i że politycy nie podchodzili do tego tematu wystarczająco poważnie” – podała May w oświadczeniu.

Premier dodała także, że nowy system zredukuje imigrację pracowników o niskich kwalifikacjach i zmniejszy saldo migracji do „odpowiedniego poziomu”, co ma spełnić obietnice konserwatystów złożone jeszcze w manifeście przedwyborczym partii.

Bruksela ostrzega: Nowy system imigracyjny, wg którego wykwalifikowani imigranci z UE będą wpuszczani do UK po Brexicie, uderzy w Brytyjczyków

Teksty tygodnia

Nadchodzi mała fala upałów. Jaka pogoda na maraton?

Synoptycy zapowiadają zbliżającą się małą falę upałów. Czy jednak pogoda na maraton w Londynie będzie sprzyjająca dla biegaczy?

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Ruch neonazistowski w UK nadal żywy? W pubie zorganizowano urodziny Hitlera

Były flagi, a nawet tort ze swastyką. Takie sytuacje przypominają, jak niewiele potrzeba, by skrajna nienawiść eskalowała. Ludzie, którzy reprezentują skrajne poglądy przesycone nienawiścią oficjalnie, z historią przemocy, z wszystkimi symbolami świętują rocznicę. 

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie