NEXT sprzedawał łatwopalne ubrania dla dzieci. Teraz je wycofuje

Sprzedawane w Next dziecięce szlafroki okazały się zbyt łatwopalne. Manchester Evening News donosi, że odzieżowy gigant wycofuje ze swych sklepów niebezpieczne ubrania i oferuje zwrot pieniędzy klientom, którzy zdążyli je kupić.

Wycofane ze sprzedaży zostały partie ubrań z numerami: 355933, 394242, 402567, 799768, 790152 i 936100, w tym trzy na zdjęciu poniżej.

Firma napisał w wydanym oświadczeniu, że w początkowych partiach ubrań wadliwa była podszewka kaptura. Okazało się, że została wykonana z materiału nie spełniającego ostrych wymagań palności tkanin panujących w Wielkiej Brytanii.

Niebezpieczne szlafroki. Fot. Next
Niebezpieczne szlafroki. Fot. Next

Next prosi też wszystkich, którzy kupili towar z wymienionych partii, by skontaktowali się ze sklepami pod numerem 0333 777 8185, aby umówić się na wymianę, lub zwrócić szlafrok do sklepu za zwrotem zapłaconej kwoty.

Jeśli zakupiony płaszcz to model różowy (799768) lub szary (790152), kupiony po 13 października 2015 roku (kod partii 15/09), nie trzeba go zwracać, gdyż wyściółka kaptura została usunięta, a szlafrok spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa.

Teksty tygodnia

Będą cięcia Winter Fuel Payments. Rząd jest nieustępliwy

Rząd potwierdził, że nie cofnie swojej decyzji o cięciach Winter Fuel Payments. Mimo że nawet członkowie Partii Pracy apelują o ponowne przemyślenie tego ruchu.

Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury, które mieszkają poza Wielką Brytanią, nie mogą liczyć na podwyżki State Pension.

Świadczenie dla chorych i niepełnosprawnych – punktacja i zasady

Po zmianach DWP wiele osób odczuwa chaos w zasadach przyznawania Personal Independence Payment (PIP). Przedstawiamy zasady punktacji.

Czy Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Według raportu The Economist mediana zarobków Polaków w Wielkiej Brytanii nieznacznie przewyższyła medianę zarobków Brytyjczyków. Czy zatem Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Hotele zmieniane w ośrodki dla nielegalnych imigrantów. Ludzie wyszli na ulice!

Lista miast mających zapewnić noclegi dla migrantów wzbudza oburzenie w UK. Hotele zmieniane są w ośrodki dla imigrantów. W Dover wybuchły protesty przeciw zabijaniu miejscowości turystycznych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie