Organizm tej kobiety sam produkuje alkohol. Ma syndrom autobrowaru

Kobieta ze stanu Nowy Jork cierpi na „syndrom autobrowaru”. Jej organizm sam przerabia pożywienie na alkohol. I chociaż jego stężenie znacznie przekraczało dopuszczalne normy,  kobieta zapewnia, że nigdy nie czuła się nietrzeźwa.

Inny pogląd mieli policjanci, którzy zatrzymali ją przy okazji kontroli drogowej. Standardowe testy z wykorzystaniem alkomatu wypadły źle – alkomat pokazał czterokrotne przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkoholu  wydychanym powietrzu.

- Advertisement -

Kobieta została aresztowana, ale jej adwokat, Joseph Marusak, zaprezentował przed sądem wyniki ekspertyz, które jednoznacznie wskazywały, że żyjące w  jelitach kobiety bakterie przerabiają na alkohol spożywanie przez nią posiłki bogate w węglowodany. Sprawia to, że poziom alkoholu przekracza dopuszczalne normy.

Adwokat, próbując przekonać sąd, powołał się również na udokumentowane wcześniej przypadki podobnych, niezwykłych schorzeń.

Okazuje się, że pierwszy raz badaniom klinicznym w Japonii poddany został w 1070 roku mężczyzna wykazujący objawy choroby alkoholowej chociaż wcale nie spożywał alkoholu. W 2013 roku amerykańskiej badaczce, Barbarze Cordell z Panola College w Teksasie, udało się gruntownie przebadać 61-mężczyznę, który przeżywał okresy wyniszczającego pijaństwa choć nie brał do ust ani grama alkoholu.

To – jak się wydaje  – powinno przekonać sąd, ale sędzia, aby zyskać pewność co do tego przypadku, zarządził jeszcze szczegółowe badanie.

Polegało ono na pozostawieniu kobiety pod nadzorem pielęgniarek i lekarza, którzy pilnowali, by nie piła żadnego alkoholu a pod koniec dnia pobrali próbki jej krwi do badania. Okazało się, że wyniki pokazywały za każdym razem poziom stężenia alkoholu powyżej 0,36 proc. W wydychanym powietrzu nieco mniej, bo 0,2 proc.

Sędzia zgodził się oddalić zarzuty i oddać kobiecie prawo jazdy dopiero po opracowaniu dla niej specjalnej diety ubogiej w węglowodany i sprawdzeniu, że jej przestrzeganie pomaga w wydatnym obniżeniu stężenia alkoholu we krwi. Kobieta na wszystkie badania wydała ponad 7 tys. dolarów. Tyle kosztowało ją udowodnienie niewinności.

W Nowym Jorku obowiązują drakońskie limity poziomu alkoholu we krwi dla kierowców:

  • 0.08 proc. dla kierowców powyżej 21. roku życia
  • 0.04 proc. dla prowadzących pojazdy firmowe i zarobkowe
  • 0.02 proc. dla osób w wieku poniżej 21 lat

Teksty tygodnia

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Nowa brytyjska umowa z UE ma zmniejszyć kolejki na lotniskach

Wielka Brytania uzgodniła nową umowę z UE, która ma usprawnić podróże, handel żywnością i zwiększyć obronę.

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Słabe standardy budowlane zwiększają rachunki za energię o 1000 funtów

Jak wynika z najnowszej analizy, przez słabe standardy budowlane właściciele nowych domów płacą wyższe rachunki za energię.

Polka pomaga tysiącom rodaków rozwieść się bezpiecznie w Anglii. Jak to robi?

Anna Montgomery pomaga Polakom w Anglii przejść przez rozwód bezpiecznie i z planem. Zobacz, jak uniknąć błędów i nie stracić majątku.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie