piątek, 20 września, 2024

Horrendalnie drogi wydruk kart pokładowych w Ryanair. Brytyjka dostała białej gorączki

Brak kart pokładowych pobranych na telefon może w Ryanairze drogo kosztować. Pewna Brytyjka przypuściła atak na linie lotnicze Ryanair za dodatkową opłatę, jaką należy ponieść na lotnisku za wydrukowanie karty pokładowej. Jej rodzice, oboje w podeszłym wieku, musieli zapłacić 110 funtów za wydruk dwóch kart pokładowych, ponieważ pobrali na telefon złe pliki.

55 funtów za wydruk karty pokładowej

Pewna Brytyjka dostała przysłowiowej białej gorączki, gdy okazało się, że jej starsi rodzice musieli zapłacić aż 110 funtów za wydruk dwóch kart pokładowych na lot z Ryanair. Jak się okazało, seniorzy kupili bilety przez internet, a nawet ponieśli dodatkową opłatę za możliwość odbycia lotu na siedzeniach obok siebie. Jednak przez pomyłkę pobrali na telefon złe karty pokładowe. Po dokonaniu odprawy starsi Brytyjczycy ściągnęli karty na lot powrotny, zamiast  na lot do miejsca docelowego i takie karty okazali na lotnisku.

„Hej @Ryanair, moi rodzice, którzy mają 70 i 80 lat, przypadkowo pobrali karty pokładowe na lot powrotny zamiast kart na lot do miejsca docelowego, a wy obciążyliście ich za to 110 funtami, aby wydrukować karty na lotnisku. 110 funtów za 2 kawałki papieru, co zajęło 1 minutę. Wstydźcie się” – napisała na Twitterze rozjuszona córka. O ile sam fakt pobrania opłaty przez przewoźnika, za druk kart nie budzi, aż takiego sprzeciwu, to rzeczywiście kwota jest absurdalna.

Ryanair „doi” pasażerów na czym się da?

Post Brytyjki spotkał się z gorącym odzewem internautów, którzy również podzielili się swoimi niezbyt przyjemnymi doświadczeniami z Ryanairem. „Mieliśmy podobny problem – pobrali od nas 60 funtów za powrót do domu… nigdy więcej” – napisała jedna z internautek. A inny dodał: „To najtańsza linia lotnicza, które ostatecznie będzie cię kosztować najwięcej”.

Pojawiły się także komentarze sugerujące, że na takich sztuczkach zarabiają właśnie tanie linie lotnicze oraz zachęty, by korzystać z usług innych przewoźników, o ile ludzi na to stać.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk sprzedawał organiczne wege boxy za 100 funtów. Produkty pochodziły z Tesco

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?