piątek, 20 września, 2024

Walka z kryzysem kosztów życia nie jest priorytetem dla polityków w UK? Zaskakujące wyniki ankiety

Czy walka z kryzysem kosztów życia jest priorytetem dla polityków Partii Konserwatywnej i Partii Pracy? Najnowsze badanie pokazuje, że nie wierzy w to co czwarty Brytyjczyk.

Kryzys kosztów życia jest jednym z największych zmartwień mieszkańców UK

Rosnące ceny i kryzys kosztów życia to jedno z największych zmartwień Wyspiarzy. Dość powiedzieć, że bardziej martwią się oni tylko o możliwość dostępu do lekarza i leczenia w ramach NHS. Z raportu „The Bottom Line” wynika, że mniej niż jeden na czterech mieszkańców UK uważa, że rozwiązanie problemu kosztów życia jest priorytetem dla Partii Konserwatywnej (21 proc.) i Partii Pracy (23 proc.). Wyborcy pozostają sceptyczni wobec propozycji obu ugrupowań w zakresie łagodzenia presji kosztowej. Z tym że Partia Pracy jest generalnie postrzegana jako ugrupowanie znacznie lepiej obecnie przygotowane do poradzenia sobie z kryzysem. Takiego zdania jest 40 proc. ankietowanych, podczas gdy na torysów stawia w tym względzie zaledwie 21 proc. Wyspiarzy.

Coś zostało zrobione, ale… za mało

Zarówno eksperci, jak i zwykli zjadacze chleba zauważają, że rząd poczynił pewne kroki w kierunku złagodzenia skutków rosnących cen, ale wciąż nie są to działania wystarczające. Rishiemu Sunakowi udało się zmniejszyć inflację o połowę, ale dzieje się to kosztem wzrostu stóp procentowych i spadku dochodów realnych. Z kolei laburzyści nie mają dla ludzi rozwiązań, które w sposób natychmiastowy pomogłyby im zmniejszyć codzienną presję na budżety domowe. Bo choć wszelkiego typu inwestycje, np. w izolację domów i odnawialne źródła energii, są dobrymi rozwiązaniami, to jednak nie obniżą one rachunków z dnia na dzień.

Najnowsze badanie YouGov przeprowadzone wśród 2000 dorosłych osób wykazało także, że ludzie preferują konkretne dofinansowanie od rządu do rachunków za energię i podnoszenie płacy minimalnej, niż obniżanie podatków.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Dwie trzecie Brytyjczyków popiera legalizacją wspomaganego samobójstwa

Kolejki do lekarzy – jak sytuacja wygląda w Anglii a jak w Polsce?

Bon na 175 funtów na zakupy dla tysięcy gospodarstw domowych

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?