piątek, 20 września, 2024

Gigant ubezpieczeniowy odda klientom 30 mln funtów. Za przepłacone polisy na dom i samochód

Gigant ubezpieczeniowy Direct Line musi oddać 30 milionów funtów klientom, którzy przepłacili za ubezpieczenie samochodu i/lub domu. Zgodnie z nowym prawem posiadacze polisy u danego ubezpieczyciela nie mogą być obciążani wyższymi opłatami niż nowi klienci.

30 mln funtów do zwrotu. Firma ubezpieczeniowa w UK złamała obowiązujące przepisy

Firma ubezpieczeniowa Direct Line będzie musiała naprawić błąd i zwrócić swoim klientom aż 30 milionów funtów z tytułu obciążenia ich zbyt wysoką opłatą za odnowienie polisy na samochód i/lub dom. Dotychczasowi klienci musieli zapłacić za kolejną polisę więcej niż zupełnie nowi klienci.

Firma Direct Line, która jest drugim co do wielkości w Wielkiej Brytanii dostarczycielem ubezpieczeń samochodów poinformowała, że problem zbyt wysokich opłat za polisy na dom i samochód wystąpił na skutek nieprawidłowego wdrożenia nowego rozporządzenia w sprawie praktyk cenowych. Rozporządzenie to weszło w życie w styczniu ubiegłego roku i zobowiązało firmy ubezpieczeniowe do niedyskryminowania „starych” klientów. Chodzi o to, że dotychczasowi posiadacze polis nie mogą płacić za ich odnowę więcej niż nowi klienci.

Każdy, kto przepłacił za ubezpieczenie samochodu, otrzyma zwrot pieniędzy

Firma Direct Line dokładnie wytłumaczyła, na czym polegał błąd i zapowiedziała, że każdy poszkodowany otrzyma z tego tytułu zadośćuczynienie. „Błąd we wdrażaniu nowych zasad doprowadził do tego, że niezgodnie z przepisami obliczyliśmy biznesową cenę [polisy] dla niektórych klientów” – czytamy w oświadczeniu firmy. A dalej także: „W rezultacie ci klienci zapłacili wyższą cenę za odnowienie [polisy], niż powinni. Zadośćuczynienie zostanie wypłacone każdemu ubezpieczającemu, którego dotknął błąd. Obecnie szacujemy, że płatności wyniosą około 30 milionów funtów”.

Brytyjska Komisja Nadzoru Finansowego potwierdziła, że Direct Line, jako pierwsza firma od czasu wejścia w życie nowych przepisów, zgodziła się dobrowolnie zadośćuczynić swoim stałym klientom, którzy zapłacili za odnowienie polisy więcej niż nowi klienci.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Dwie trzecie Brytyjczyków popiera legalizacją wspomaganego samobójstwa

Kolejki do lekarzy – jak sytuacja wygląda w Anglii a jak w Polsce?

Bon na 175 funtów na zakupy dla tysięcy gospodarstw domowych

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?