piątek, 20 września, 2024

Ojciec i macocha Sary Sharif opublikowali wideo ze swoim stanowiskiem

W głośnej sprawie śmierci 10-letniej Sary Shariff publiczne głos zabrali jej ojciec i macocha. Zrobili to po raz pierwszy od tragicznej śmierci dziewczynki.

W opublikowanym materiale wideo Beinash Batool macocha zmarłej Sary wraz z jej ojcem Urfanem Sharifem zapewniają o swojej niewinności. Twierdzą również, że są gotowi współpracować z władzami Wielkiej Brytanii w wyjaśnieniu tej sprawy. Nagranie jest dość niskiej jakości. Dziennikarze BBC nie byli w stanie zweryfikować warunków, w jakich film został nakręcony, ani lokalizacji.

Sharif przez cały czas nagrania siedzi z boku i się nie odzywa, gdy Batool przedstawia ich punkt widzenia. Cały czas czyta z zeszytu. Całość nie jest długa, trwa jedynie 2 minuty i 36 sekund.

Oto stanowisko ojca i macochy Sary Shariff

Kobieta zapewnia, iż śmierć Sary była wypadkiem. W zasadzie tylko w dwóch zdaniach odnosi się do tej tragedii, a w pozostałej części swojej wypowiedzi koncentruje się na sytuacji swojej i swojej rodziny. Beinash Batool boleje nad tym, iż ostatnie wydarzenia miały duży wpływ na całą jej rodzinę mieszkająca w Pakistanie. – Wszystkie media przedstawiają nieprawdę i zmyślają kłamstwa — jak mówi.

Według jej zapewnień, stanowisko Urfana, według którego dziewczynka spadła ze schodów i skręciła sobie kark, jest kłamstwem. Miało to zostać wymyślone przez jedną z pakistańskich gazet. Jak dalej zaznacza Batool, cała rodzina boi się o swoje bezpieczeństw i właśnie to jest przyczyną tego, iż obecnie się ukrywają. Nikt nie wychodzi z domu, dzieci są zbyt przerażone, aby móc chodzić normalnie do szkoły.

Poniżej prezentujemy rzeczone nagranie:

Przypomnijmy, funkcjonariusze Surrey Police chcą porozmawiać z jej ojcem Urfanem Sharifem, jego żoną Beinash Batool i bratem Faisalem Malikiem w związku ze śledztwem w sprawie morderstwa Sary Sharif. Wiadomo, że 9 sierpnia przyjechali do Pakistanu z Wielkiej Brytanii. Do tej pory lokalnej policji nie udało się ich zlokalizować.

Odpowiedź Surrey Police na nagranie z Pakistanu

W odpowiedzi na to nagranie lokalna policja hrabstwa Surrey wydała oświadczenie. Czytamy w nim, iż pojawienie się tego materiału „jest niewątpliwie istotne”, Zaznaczono również, iż brytyjska policja współpracuje z Interpolem, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Narodową Agencją ds. Przestępczości w celu podjęcia kolejnych kroków w tej sprawie.

„Wszelka współpraca ze strony osób, z którymi chcemy rozmawiać, będzie pomocna w dochodzeniu” – jak czytamy. Przypomnijmy także, iż sekcja zwłok wykazała, że Sara doznała „licznych i rozległych obrażeń”. Dokładna przyczyna śmierci „nie została jeszcze ustalona”, ale prawdopodobnie była „nienaturalna”.

Co jeszcze wiemy o sprawie śmierci Sary Shariff?

Z kolei w dniu wczorajszym na naszych łamach przedstawiliśmy stanowisko matki Sary Sharif, Olgi. Kobieta wystąpiła w programie „Uwaga!” na antenie TVN. Opowiedziała w nim o swojej traumie i wizycie w kostnicy.

– Jeden policzek miała spuchnięty, drugi posiniaczony. Nawet, teraz kiedy zamykam oczy, widzę, jak wyglądało moje dziecko – w takich dramatycznych słowach Polka opisała swoją wizytę w kostnicy. Olga Sharif z Urfanem Sharifem rozstała się w 2015 roku. Początkowo Sara i jej starszy brat mieszkali z matką, ale w 2019 roku sąd rodzinny orzekł, że powinni zamieszkać z ojcem.

Olga Sharif miała pełne prawo widywać się z dziećmi. Polka podkreśliła jednak, że to prawo było jej stopniowo ograniczane. – Ich macocha napisała do mnie, żebym już więcej nie przychodziła. Bo dzieci nie chcą mnie widzieć – powiedziała dziennikarzom TVN. I dodała: – To nie jest normalne. Kiedyś dzieci były szczęśliwe i kłóciły się, kto pierwszy porozmawia z mamą. A potem dzieci nie chciały nawet rozmawiać ze mną przez telefon i obrzucały mnie najgorszymi wyzwiskami.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
W Londynie zniszczono 25 proc. nowych kamer ULEZ. Sadiq Khan ugnie się pod presją londyńczyków?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?