piątek, 20 września, 2024

City Hall wprowadził restrykcyjną politykę klimatyczną. A urzędnicy wylatali 700 000 km

Od 29 sierpnia tego roku, po rozszerzeniu stref ULEZ na wszystkie gminy Wielkiego Londynu, stolica Wielkiej Brytanii ma jedną z najbardziej restrykcyjnych polityk klimatycznych na świecie. Tymczasem Sadiq Khan i jego urzędnicy wylatali od siedmiu lat blisko 700 000 km.

Polityka klimatyczna tylko w stosunku do zwykłych śmiertelników?

City Hall w Londynie przez ostatnich kilka lat znacząco zaostrzył politykę klimatyczną. Początkowo w brytyjskiej stolicy strefę Ultra Low Emission Zone wprowadzono jedynie w ścisłym centrum. W październiku 2021 r. została ona poszerzona aż 18-krotnie. Objęła wszystkie ulice w obrębie północnej i południowej obwodnicy. Wreszcie z końcem sierpnia tego roku strefa ultra niskiej emisji została rozszerzona na wszystkie gminy Wielkiego Londynu.

Mieszkańcy Wielkiego Londynu przystąpili do szeroko zakrojonych protestów. W rzeczywistości bowiem wielu z nich zostało pozbawionych możliwości swobodnego poruszania się po mieście. Wjazd do strefy Ultra Low Emission Zone kosztuje teraz 12,5 funta dziennie, a opłaty obejmują właścicieli samochodów z silnikiem benzynowym, który nie spełnia norm Euro 4 oraz samochodów z silnikiem wysokoprężnym, który nie spełnia norm Euro 6. Za poruszanie się po obszarze Wielkiego Londynu muszą zatem zapłacić od 29 sierpnia wszyscy właściciele samochodów z silnikiem benzynowym wyprodukowanych przed 2006 r. lub samochodów na Diesel kupionych przed wrześniem 2015 r.

Sadiq Kan i jego urzędnicy wylatali 700 000 km

Sadiq Khan udał się właśnie do Nowego Jorku, by wziąć udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Przy okazji burmistrz Londynu będzie uczestniczył w Szczycie Ambicji Klimatycznych, a także pojawi się u boku księcia Williama na Szczycie Innowacji Earthshot Prize. Celem wizyty burmistrza Londynu w Nowym Jorku będzie promowanie stref ULEZ. Jednak z związku z najnowszą delegacją Khana, dziennikarze nie pozostawili na nim suchej nitki. Zarzucono mu, że uciska najbiedniejszych, rozszerzając strefę ULEZ w Londynie, podczas gdy i on, i jego współpracownicy, często korzystają z transportu lotniczego. Dziennikarze podali, że Khan wraz z urzędnikami wylatał od siedmiu lat 430 000 mil. A zatem blisko 700 000 km.

Opozycja grzmi i krytykuje zasięg stref ULEZ

Sadiq Khan i jego zespół pokonali wystarczająco dużo mil lotniczych, aby polecieć na Księżyc, a mimo to mają czelność nakładać podatek Ulez na najbiedniejszych i pouczać nas o zmianach klimatycznych – mówi rozgniewana Susan Hall, kandydatka torysów w przyszłorocznych wyborach na burmistrza Londynu. A wtóruje jej Howard Cox, naukowiec sprzeciwiający się ekspansji Ulez, mówiąc: – Jakim burmistrz Londynu jest hipokrytą. To właśnie charakteryzuje nieuczciwego przywódcę naszej stolicy, który o niczym nie ma pojęcia. Który tak bardzo nie ma styku ze zwykłymi wyborcami. Oni mu nie zapomną jego hipokryzji idąc w przyszłym roku do urn wyborczych.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiana czasu 2023: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

Spór konserwatystów o podwyżkę benefitów od 2024

Czy zarabiając 4 tys. funtów w UK opłaca się wracać do Polski?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?