piątek, 20 września, 2024

Miejcie więcej dzieci! Apel ministra do brytyjskich rodzin

Członek brytyjskiego rządu zwrócił się z apelem do brytyjskich rodzin o większą dzietność. Robert Jenrick chciałby, aby rodziło się więcej dzieci, bo… trzeba opiekować się starzejącym się społeczeństwem UK.

Podczas swojego wystąpienia w ramach wydarzenia towarzyszącego konferencji Partii Konserwatywnej w Manchesterze Robert Jenrick z jednej strony krytykował Borisa Johnsona za zachęcanie nisko wykwalifikowanych pracowników do przyjazdu do Wielkiej Brytanii, a z drugiej prosił brytyjskie rodziny, aby miały więcej dzieci. Według ministra imigracji w rządzie Rishiego Sunaka wyższa dzietność jest konieczna w perspektywie finansowania i opieki nad starzejącym się społeczeństwem na Wyspach.

Polityk Partii Konserwatywnej zaznaczał, że władze muszą „zachęcać więcej rodzin do posiadania dzieci”. Jednocześnie sugerował przy tym, że należy zmniejszyć ilość imigrantów przybywających do UK, aby tu pracować.

Więcej brytyjskich dzieci, mniej imigrantów

— Chcemy mieć wyższy wskaźnik urodzeń. W starzejącym się społeczeństwie jest to niezwykle ważne — komentuje dla „Guardiana” minister Jenrick.

— Jest wiele powodów, dla których nie jesteśmy pod tym względem wyjątkiem, jako kraj. Tak dzieje się w całym zachodnim świecie. Rząd może poprawić poziom opieki nad dziećmi, a przede wszystkim politykę mieszkaniową, ponieważ istnieje ogromny związek między tym, jak późno ludzie decydują się na ustatkowanie, a możliwością posiadania dzieci — dodaje polityk.

Minister nie wyklucza zaostrzenia polityki migracyjnej

Według oficjalnych danych, opublikowanych w zeszłym miesiącu liczba dzieci urodzonych w ciągu roku w Anglii i Walii spadła w 2022 roku do najniższego poziomu od dwóch dekad. W zeszłym roku urodziło się dokładnie 605 479 dzieci. Zanotowano spadek o 3,1% w porównaniu z 624 828 żywymi urodzeniami w 2021 roku.

Z jedne strony Robert Jenrick opowiada się za dzietnością, a z drugiej krytykuje politykę imigracyjną premiera Borisa Johnsona. Jego zdaniem stosunkowo surowy system odsiewający imigrantów obowiązujący po Brexicie jest… zbyt liberalny!

— Niepokoją mnie konsekwencje niektórych decyzji podjętych bezpośrednio po naszym wyjściu z Unii Europejskiej, które okazały się znaczną liberalizacją obecnego systemu — dodaje. W opinii obecnego ministra imigracji premier Johnson był „naiwny” w swoim podejściu do legalnej imigracji. Robert Jenrick nie wyklucza jeszcze większego ograniczenia migracji zarobkowej do UK, poprzez podniesienie progu dochodowego.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik
Oszczędź 140 funtów na rachunkach za ogrzewanie – jak działa program Warm Home Discount?
Czy Rishi Sunak dotrzyma obietnicy w sprawie rachunków za energię?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?