piątek, 20 września, 2024

Pasażerka z cukrzycą musiała opuścić samolot Jet2. Załoga uznała, że zbytnio się poci

Dla 56-letniej Helen Taylor to miała być wymarzona, krótka wycieczka do Rzymu. Ale kobieta w ostatniej chwili przed startem została wyproszona z samolotu. Wcześniej, jako cukrzyk, przez moment źle się poczuła. Ale gdy wszystko wróciło do normy, załoga uparła się, by wyprosić ją z pokładu. Brytyjka wraz z mężem straciła 1800 funtów.

Załoga tanich linii lotniczych była nadgorliwa?

O całej sprawie poszkodowana Helen Taylor opowiedziała na łamach „Chronicle Live”. Kobieta przyznała, że choruje na cukrzycę, a także że po wejściu do samolotu przez chwilę źle się poczuła. Gdy jednak napiła się wody, poczuła się o wiele lepiej i nie widziała powodu, dla którego miałaby stanowić zagrożenie dla lotu i pozostałych pasażerów. A właśnie taki argument podała załoga wypraszając ją ostatecznie z samolotu. – Nie jadłam przez cały dzień, a właśnie zjadłam. Mam cukrzycę typu 2, więc jest to po prostu powrót poziomu cukru we krwi. Wszystko, czego potrzebowałam, to usiąść i napić się wody, żeby wszystko wróciło do normy. Dwie minuty później byłam zdrowa jak ryba – powiedziała mieszkanka Chester-le-Street, która tuż przed startem zaczęła się mocno pocić. I kontynuowała: – [Stewardessa] wróciła do mnie 10 minut później i powiedziała: 'Podjęliśmy decyzję, że będzie pani musiała opuścić samolot. Uważamy, że stanowi pani zagrożenie dla lotu’.

Brytyjka twierdzi, że padła ofiarą dyskryminacji

Helen Taylor nie mogła uwierzyć w to, że gdy poczuła się lepiej, to poproszono ją o opuszczenie samolotu. – Co, z powodu cukrzycy? Czy wyglądam teraz na chorą? – miała zapytać stewardessę. A ta miała nawet odrzec na tak postawione pytanie, że „właściwie to nie wygląda” na chorą. – Nigdy w życiu nie słyszałam czegoś tak absurdalnego. Nie mogę uwierzyć, jak nas potraktowano. To było absolutnie szalone. Nie można takich rzeczy robić ludziom. (…) Oni podjęli decyzję na podstawie niepotwierdzonych dowodów. Przecież nie byli lekarzami – poskarżyła się poszkodowana Brytyjka.

Ostatecznie Helen Taylor musiała wraz z mężem opuścić samolot Jet2. Obsługa przeprowadziła ich przez lotnisko, a na dodatek kazała im zwrócić towary zakupione przed lotem w strefie bezcłowej. Teraz Brytyjczycy będą się starali o zwrot kosztów za loty, których nie odbyli. A jest to niebagatelna suma 1800 funtów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Przed wyborami do Sejmu i Senatu Polonia w UK jest zmotywowana. Ale i pełna obaw

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?