piątek, 20 września, 2024

Council groził emerytce karą za dokarmianie ptaków w jej ogrodzie. Wstawili się za nią parlamentarzyści

Emerytka twierdzi, że jedną z jej przyjemności jest siedzenie w oranżerii i obserwacja wróbli i rudzików zajadających nasiona, które im daje. Niestety jej sielankę popsuł niedawno sąsiad, a następnie council, który groził jej karą za dokarmianie ptaków.

Anne Seago, która od 1982 roku mieszka w swoim domu w Staining (blisko Blackpool), lubi obserwować ptaki przylatujące do jej ogrodu. Dlatego też chętnie daje im nasiona do karmnika. Dokarmianie ptaków nie podoba się to jednak jej sąsiadowi. A niedawno kobieta dostała także pismo od councilu.

Kara za dokarmianie ptaków

Sąsiad starszej kobiety skarży się na uciążliwą obecność gołębi i mew, które przylatują do ogrodu emerytki. Mężczyzna poskarżył się coucilowi, a ten groził jej karą w wysokości 100 funtów za dokarmianie ptaków.

Council ostrzegł pisemnie emerytowaną nauczycielką muzyki, że ryzykuje „popełnienie przestępstwa”, gdy oskarżono jej syna i dwóch sąsiadów o zachowanie aspołeczne. 77-letni syn kobiety, Alan, boi się, że stres związany z obecną sytuację, może „wykończyć” jego matkę.

Reakcja councilu

Council twierdzi uparcie, że postąpił prawidłowo wysyłając pismo z ostrzeżeniem starszej kobiecie. Ponadto stwierdził, że może podjąć dalsze działania w sprawie. Poinformował: „Niezastosowanie się do zawiadomienia o ochronie społeczności (CPN) jest przestępstwem”.

Interwencja parlamentarzystów

W sprawę emerytki włączyli się parlamentarzyści i działacze. Zaapelowali oni do Fylde Council w Lancashire o ustąpienie i podjęcie próby rozmowy z mieszkańcami kochającymi ptaki.

Dennis Read z grupy Silver Voices nazwał komentarz councilu „całkowicie absurdalnym” i podkreślił, że zachowanie emerytki nie jest „zachowaniem przestępczym”.

W sprawę włączył się też parlamentarzysta z ramienia torysów, sir John Hayes. Dodał, że „dziwne” wydaje się ingerowanie w to, co pani Seago robi w „przestrzeni prywatnej”.

List z ostrzeżeniem został wysłany przez Fylde Council do pani Seago, jej syna. A także bliskich sąsiadów: Iana Wrighta (67 lat) oraz jego żony Kath (66 lat). Nadal władze lokalne twierdzą, że działają prawidłowo i że wokół ich domów widziano „setki” ptaków nocujących w okolicy.

Council na swoją obronę podał, że ​​od 2016 roku otrzymał zarzuty od czterech osób dotyczące „nadmiernego karmienia ptaków”. Z kolei funkcjonariusze odwiedzający ulicę widzieli „setki gołębi” w pobliżu posiadłości emerytki.

„Doprowadziło to do gromadzenia się paszy dla ptaków, która może przyciągać szkodniki i rozprzestrzeniać choroby, a także do gromadzenia się ptasich odchodów, co może powodować uciążliwości i szkody materialne” – podały władze.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?