piątek, 20 września, 2024

Tesco i Morrisons rozdają w sklepach za darmo świąteczne warzywa. Od kiedy?

Klienci Tesco będą mogli od 20 grudnia dostać za darmo warzywa korzeniowe, a klienci Morrisons z tej samej oferty skorzystają od 22 grudnia. W obu supermarketach akcje promocyjne potrwają do 24 grudnia.

Tesco i Morrisons rozdają przed Świętami Bożego Narodzenia warzywa korzeniowe za darmo, aby pomóc w ten sposób klientom w kryzysie. Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z oferty w Tesco od czwartku, a w Morrisons od piątku.

Warzywa za darmo w supermarketach

Darmowe marchewki będą dostępne w 829 większych sklepach Tesco. A w supermarketach Morrisons dostaniemy je w 496 punktach. Warzywa będą dostępne na stoiskach przed sklepami, a klienci będą mogli wybrać je sami.

Aby dostać warzywa za darmo, nie musimy robić żadnych innych zakupów. Supermarkety Tesco i Morrisons twierdzą, że jest to ich sposób na to, aby pomóc rodzinom w czasie świąt. A przy okazji chcą ograniczyć marnowanie żywności.

Andy Todd z Morrisons powiedział:

– Duch dawania jest tym, o co chodzi w Świętach Bożego Narodzenia i jesteśmy podekscytowani tym, że możemy dodać odrobinę magii do uroczystości naszych klientów. Dając im pyszną, kruchą marchewkę, którą można zostawić Rudolfowi.

– Nasza smaczna oferta pomaga również brytyjskim rolnikom ograniczyć ilość odpadów i zaoferować klientom pyszną alternatywę za darmo – dodał.

Aldi obniża ceny warzyw

W tym roku tak naprawdę supermarket Aldi rozpoczął coroczną bożonarodzeniową bitwę cenową w supermarketach. Obniżył ceny niektórych warzyw do 15 pensów, w tym 2-kilogramowe worki białych ziemniaków, 1-kilogramowe worki marchwi, 500 g pasternaku, a także czerwoną i białą kapustę, oraz 500 g brukselki i brukwi.

Ponadto Aldi twierdzi, że tegoroczne zakupy nie odbywają się kosztem dostawców. Oznacza to, że rolnicy otrzymują tę samą cenę za swój produkt, niezależnie od promocji i oferty w sklepie.

W poprzednich latach niektóre supermarkety, w tym także Asda, rozdawały w Wigilię świąteczne warzywa za darmo lub za 5 pensów. I w ten sposób pozbywały się nadmiaru zapasów.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?