piątek, 20 września, 2024

Polacy wciąż potrzebują pomocy w odnajdywaniu się w brytyjskiej rzeczywistości

Imigranci z Polski mieszkający w UK wciąż potrzebują pomocy, jak przekonuje działaczka polonijna z Nottingham. Signpost to Polish Success wciąż działa i wciąż pomaga (nie tylko!) naszym rodakom odnajdywać się w brytyjskiej rzeczywistości. 

Signpost to Polish Success jest organizacją non-profit działającą na terenie Nottingham, miasta w środkowej Anglii, zlokalizowanego w hrabstwie Nottinghamshire. Została założona w 2005 roku. Jej celem jest działanie na rzecz integracji nowo-przybyłych imigrantów z Europy Wschodniej, a przede wszystkim naszych rodaków. SPS działa lokalnie, nie tylko w Nottingham, ale również w East Midlands. Wspiera Polaków w nauce angielskiego, załatwianiu spraw urzędowych, a także organizuje imprezy okolicznościowe. Na czele organizacji stoi Beata Polanowska.

W reportażu, który ukazał się na antenie ITV opisano poruszającą historię pana Marka. Nasz rodak do UK przyjechał z okolic Warszawy po śmierci żony. Znalazł pracę jako spawacz i zaczął życie na Wyspach „na nowo” z jednym ze swoich synów. Niestety, w wyniku kryzysu finansowego stracił zatrudnienie, a jego syn zmarł.

Historia pana Marka

Pan Marek zaczął mieć problemy z alkoholem, znalazł się w kryzysie bezdomności. Dzięki pomocy Signpost to Polish Success udało mu się poukładać życie po raz kolejny.

W materiale ITV Beata Polanowska przekonuje się, że zarówno Polacy, jak i inni mieszkańcy Europy Wschodniej, którzy w Wielkiej Brytanii zbudowali swoje życie, pracowali i płacili podatki, nadal borykają się z trudnościami i potrzebują pomocy. Dla niektórych bariera językowa wciąż stanowi problem, inni nie wiedzą, jak poruszać się po brytyjskich instytucjach, które mogą im pomóc. W takich sytuacja pomoc ze strony SPS wydaje się nieoceniona.

Pan Marek od czasu do czasu pracuje w ogrodzie, co daje mu poczucie pewnego spełnienia, jak zaznaczono w artykule ITV. „Jego życie było czasami trudne, ale prawdopodobnie byłoby jeszcze trudniejsze, gdyby nie było w nim SPS” – jak czytamy.

Dlaczego działania Signpost to Polish Success nadal mają sens

I właśnie na ten fakt zwraca uwagę Polanowska również. SPS pomaga nie tylko w praktyczny sposób w radzeniu sobie z problemami, ale pełni również rolę integracją dla lokalnej polskiej społeczności. Dla wielu osób istotne jest to, że mogą spotkać się z innymi Polakami, osobami, które rozumieją polską kulturę i polski język. Właśnie z tego powodu, takie organizacje zawsze będą potrzebne.

Wszystkich potrzebujących pomocy, ale nie tylko, kierujemy na stronę Signpost to Polish Success https://www.empp.co.uk/wordpress/.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?