piątek, 20 września, 2024

Partia Pracy obiecuje realizację tych sześciu obietnic zaraz po objęciu władzy

Lider Partii Pracy obiecuje, że zaraz po dojściu władzy jego ugrupowanie przystąpi do realizacji sześciu istotnych obietnic. Jakich obszarów dotyczą te obietnice i czy można wierzyć, że nie jest to tylko tzw. kiełbasa wyborcza?

Program Partii Pracy coraz bardziej konkretny

Patrząc na sondaże poparcia dla partii politycznych trudno jest się spodziewać, by Partia Pracy przegrała nadchodzące wybory. Społeczeństwo brytyjskie jest zmęczone wieloletnimi rządami konserwatystów, które, jak twierdzą ich krytycy, doprowadziły do nieobserwowanej od dekad zapaści życia gospodarczego, a także do znacznego wzrostu kosztów życia.

Już w zeszłym roku lider Partii Pracy Sir Keir Starmer ogłosił pięć celów, które mają przyświecać laburzystom po przejęciu władzy od torysów. Misją Partii Pracy ma być zatem przede wszystkim rozwój brytyjskiej gospodarki, uczynienie z Wielkiej Brytanii super potęgi w zakresie czystej energii i naprawa kulejącego systemu NHS. Poza tym laburzyści chcą zreformować system wymiaru sprawiedliwości i podnieść standardy w edukacji. Natomiast teraz Keir Starmer nakreśli sześć konkretnych obszarów, w których laburzyści chcą rozpocząć działania zaraz po prawdopodobnym zainstalowaniu się na Downing Street. Te sześć obietnic ma stanowić fundament kampanii wyborczej Partii Pracy na nadchodzące miesiące.

Pierwsze działania Partii Pracy po objęciu rządów. Co to będzie?

Poniżej przedstawiamy sześć obietnic, którym Partia Pracy nada priorytet, jeśli w najbliższych miesiącach przejmie władzę od konserwatystów:

  • Skrócenie listy pacjentów oczekujących na leczenie w ramach NHS. Partia chce zapewnić o 40 000 konsultacji lekarskich tygodniowo więcej niż obecnie. W sfinansowaniu tego planu ma pomóc walka z firmami unikającymi płacenia podatków w UK i wykorzystującymi w celach podatkowych luki prawne;
  • Ustanowienie Great British Energy – publicznej firmy zarządzającej kwestiami dotyczącymi czystej energii;
  • Wprowadzenie rygorystycznych zasad dotyczących wydatkowania publicznych pieniędzy. Tak, by zapewnić krajowi stabilność gospodarczą;
  • Zatrudnienie w szkołach publicznych 6500 nauczycieli. Ich pensje mają zostać pokryte ze środków uzyskanych z likwidacji ulg podatkowych dla szkół prywatnych;
  • Utworzenie jednostki zajmującej się ochroną granic, w celu powstrzymania gangów organizujących przemyt ludzi na tzw. małych łodziach;
  • Zapewnienie większej liczby funkcjonariuszy w jednostkach tzw. policji sąsiedzkiej i wprowadzenie nowych kar dla przestępców. Zwiększona liczba patroli ma ograniczyć zachowania aspołeczne.

Nie jest pewne, co oznacza nadanie priorytetu powyższym sześciu obietnicom, a zatem jaki będzie termin ich realizacji. Politycy Partii Pracy mówią jedynie o tym, że ma to się stać „tak szybko, jak to tylko możliwe”. – Jak tylko zostaniemy wybrani, wprowadzimy zmiany, które musimy wprowadzić w celu poczynienia tych pierwszych kroków – sprecyzował w „Today programme” na antenie BBC Radio 4 Pat McFadden, koordynator krajowej kampanii wyborczej laburzystów. I dodał, że sześć obietnic „to podstawa”, by udowodnić, że Partii Pracy można „powierzyć publiczne pieniądze i obronę”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?