piątek, 20 września, 2024

Mnożą się ataki na pracowników ASDA. Są bici, kopani, dźgani nożem

Z ankiety przeprowadzonej przez związek zawodowy GMB wynika, że co trzeci pracownik ASDA został zaatakowany w pracy. Napastnicy są coraz bardziej zuchwali – posuwają się do bicia i kopania pracowników sklepów, a nawet do grożenia im nożem i igłami.

Praca w supermarkecie w UK coraz bardziej niebezpieczna

Wydawałoby się, że największym mankamentem pracy w supermarkecie jest niskie wynagrodzenie. Ale w dobie kryzysu kosztów życia na czoło wysuwa się inny problem. Jest to przemoc fizyczna względem pracowników. Najnowsze badanie przeprowadzone przez związek zawodowy GMB pokazał, że ofiarą napaści padł co trzeci pracownik sieci ASDA. Personel sklepów mówi wprost, że jest bity i kopany, a czasami nawet dźgany nożem przez zdesperowanych złodziei. Niektórzy przestępcy grożą też czasami pracownikom strzykawkami z zanieczyszczonymi igłami.

Z kolei kierowcy ASDA skarżą się, że czasami ścigają ich ludzie w samochodach. Nie mówiąc o tym, że zdarza się im dostarczać zakupy klientom rozebranym zupełnie do naga.

Skala przemocy w UK rośnie

Gigant handlu detalicznego ASDA przyznaje, że problem z przemocą względem pracowników istnieje i że niestety prawdopodobnie będzie się jeszcze nasilał. – Niestety, podobnie jak wszyscy sprzedawcy detaliczni, w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy wzrost przemocy i agresji wobec naszych kolegów. Ponieważ jednak bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, w ciągu ostatnich trzech lat zainwestowaliśmy ponad 30 milionów funtów w modernizację systemów CCTV w sklepach. Wyposażyliśmy także pracowników w kamery noszone na ciele. Do tego zatrudniliśmy dodatkowych ochroniarzy w niektórych sklepach i w razie potrzeby zmieniliśmy godziny otwarcia sklepów – informuje rzecznik ASDA.

I dodaje: – Współpracujemy z przedstawicielami naszych kolegów w ważnym obszarze dotyczącym bezpieczeństwa pracowników. Popieramy też wezwania, aby przemoc lub znęcanie się nad pracownikami handlu detalicznego została uznana za odrębne przestępstwo we wszystkich regionach Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że będzie to priorytetem dla przyszłego rządu.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?