piątek, 20 września, 2024

Niemcy boją się pijanych Anglików. Pozwolą im pić jedynie piwo 2,5 proc.

Niemcy szykują się na przyjęcie kibiców na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Ale boją się Anglików, którzy, delikatnie mówiąc, znani są z robienia pijackich burd. Na stadionie w Gelsenkirchen, gdzie odbędzie się pierwszy mecz Anglików z Serbami, Wyspiarze będą mogli się napić jedynie piwa o mocy 2,5 proc.

Niemcy działają prewencyjnie. Nie pozwolą Anglikom pić normalnego piwa

Anglicy znani są z tego, że nie wylewają za kołnierz. A także z tego, że bawią się głośno, a czasami nawet „z przytupem”. Niemcy, świadomi tego, że pijanych angielskich kibiców trudno jest okiełznać, postanowili należycie przygotować się na ich przyjęcie. Władze miasta Gelsenkirchen nie tylko zabroniły w dniu meczu Anglii z Serbią pić alkoholu na centralnym placu, ale też nakazały sprzedaż na stadionie piwa o obniżonej zawartości alkoholu. Ani zatem Anglicy, ani Serbowie, nie będą mogli podczas meczu wypić standardowego piwa. Będą zwyczajnie musieli się zadowolić piwem o mocy 2,5 proc. A dodatkowo jeden kibic będzie mógł naraz kupić zaledwie dwa kubki z piwem.

Normalnie, w dniu meczu, na Arenie AufSchalke w Gelsenkirchen sprzedawany jest lager Bitburger Premium o zawartości alkoholu 4,8 proc. Jednak teraz wszystkie beczki zostaną wymienione, by ograniczyć potencjalne burdy w czasie meczu. Tym bardziej, że przyjazd do Niemiec zapowiedzieli serbscy chuligani.

Restrykcje w Gelsenkirchen obejmą tylko angielskich kibiców

Policja w Gelsenkirchen mówi wprost – restrykcje, w tym zakaz spożywania alkoholu w centrum miasta, będą obowiązywały tylko w dniu, w którym Anglicy rozegrają mecz z Serbami. W pozostałe dni, na centralnym placu miasta, do dyspozycji fanów futbolu będzie specjalna strefa kibica. – Tylko w trakcie meczu Anglików podawane będzie piwo o obniżonej zawartości alkoholu. Kibicom nie wolno też będzie pić alkoholu na głównym placu miasta, Heinrich-Konig-Platz. Kibic Anglii znajdujący się na placu i trzymający w ręku puszkę lub butelkę piwa zostanie poproszony o jej wyrzucenie. Albo zostanie mu ona zabrana. Nie będziemy jednak od razu aresztować kibiców – poinformował rzecznik lokalnej policji. I dodał: – Plac będzie strefą kibica w trakcie innych meczów. Ale nie w dniu meczu Anglików. Kibice [angielscy] będą jednak mogli pić alkohol w miejskich barach oraz w strefie kibica dla fanów Anglii na torze wyścigowym.

Niemieckie służby przypuszczają, że w dniu meczu Anglia-Serbia do Gelsenkirchen przyjedzie co najmniej 40 000 angielskich kibiców. Nie wszyscy będą mieli bilety – niektórzy przyjadą do Niemiec tylko dla piłkarskiej atmosfery.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?