piątek, 20 września, 2024

Tego kierowcy w UK obawiają się najbardziej. I nie jest to koszt paliwa

Najnowsze badanie RAC pokazuje, że to już nie koszty paliwa, ani nie koszty ubezpieczenia samochodu spędzają kierowcom sen z powiek. Obecnie właściciele czterech kółek najbardziej obawiają się uszkodzenia pojazdu przez dziury na drogach.

Czego boją się kierowcy w UK?

Cenom paliwa daleko jest w Wielkiej Brytanii do ideału, podobnie jak cenom ubezpieczenia samochodu, ale tym, co naprawdę martwi kierowców, nie są koszty użytkowania pojazdów, tylko ryzyko ich uszkodzenia przez dziury w drogach. Najnowsze badanie RAC pokazuje, że stan i utrzymanie dróg zdają się być największym problemem dla blisko 60 proc. kierowców w UK. Jeszcze nigdy w historii badań kierowcy aż tak bardzo nie obawiali się o uszkodzenie samochodu w trakcie jazdy po źle utrzymanej drodze.

Z czym bowiem wiąże się jeżdżenie po dziurawych drogach? Cóż, każdy kierowca jest to pewnie w stanie wymienić jednym tchem – z przebiciem opony, uszkodzeniem koła czy zerwanymi sprężynami zawieszenia. To właśnie te awarie, pokrywane najczęściej z własnej kieszeni, były w ostatnim czasie najczęściej raportowane przez kierowców, którzy wjechali w mniejszą lub większą dziurę na drodze. I to te awarie kosztowały ich średnio 460 funtów.

Stan dróg w UK ulega pogorszeniu

Z badania RAC wynika, że nawet trzy czwarte kierowców w UK ocenia, że stan lokalnych dróg, z których regularnie korzystają, jest gorszy niż w roku poprzednim. Problem dziur w drogach jest jednak poważniejszy na obszarach wiejskich niż w miastach. A to, jak źle dzieje się na brytyjskich drogach, potwierdzają zresztą dane zbierane przez samych analityków RAC. Wynika z nich, że w okresie 12 miesięcy do czerwca tego roku dziurawe drogi doprowadziły w UK do 25 000 incydentów i uszkodzeń pojazdów.

– Niestety nasze drogi ulegają zniszczeniu. Nie ma co do tego wątpliwości. A to naprawdę niedopuszczalne, biorąc pod uwagę kwotę pieniędzy, jaką kierowcy płacą w podatkach od pojazdów. Szacujemy, że wynosi ona około 45 mld funtów – mówi Simon Williams z RAC.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?