piątek, 20 września, 2024

Mężczyzna zagryziony przez psa American XL Bully. Był jego właścicielem

We wtorek wieczorem policjanci w Lancashire zostali wezwani na interwencję do jednego z domów, z którego dochodziły głośne odgłosy szczekania. Na miejscu, niestety, funkcjonariusze znaleźli rozszalałego psa rasy American XL Bully i zagryzionego przez niego właściciela.

American XL Bully zagryzł kolejnego człowieka

53-letni David Daintree z Lancashire jest kolejną ofiarą pasa rasy American XL Bully. Mężczyzna został zaatakowany i śmiertelnie pogryziony przez psa we wtorek 20 sierpnia, w swoim własnym domu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce w Accrington po zgłoszeniu otrzymanym od sąsiadów, musieli zastrzelić rozszalałe zwierzę, by chronić samych siebie. Niestety, rany odniesione przez Brytyjczyka w wyniku ataku psa były tak dotkliwe, że ratownikom nie udało się uratować mu życia.

W nawiązaniu do tragicznego zdarzenia w Accrington, nadinspektor Marie Jackson powiedziała: – To tragiczny incydent. Niestety doprowadził on do śmierci mężczyzny. Moje myśli są teraz z jego bliskimi. Trwa dochodzenie w sprawie okoliczności tego zdarzenia. Apeluję do każdego, kto ma jakiekolwiek informacje, o kontakt. Wyślemy na ten obszar więcej funkcjonariuszy, aby przeprowadzić dochodzenie. Chciałabym gorąco zachęcić każdą osobę posiadającą jakiekolwiek informacje lub wątpliwości do kontaktu z nami.

Jak groźne są psy razy American XL Bully?

Niedawno na łamach „Polish Express” przeprowadziliśmy wywiad z behawiorystką zwierzęcą COAPE, Magdaleną Jelińską, która wytłumaczyła, że to „nie sama rasa, a niektóre osobniki rasy American XL Bully są groźne”. A także że winny takiemu stanowi rzeczy jest niestety człowiek.

– Psy bullowate hodowane były do walk, to było ich główne zadanie i w tym kierunku prowadzono selekcję. Ich wzorzec motoryczny to namierzanie-pogoń-gryzienie i to ta ostatnia cecha jest u tych psów mocno zaznaczona. Psy bullowate walczyły z bykami lub między sobą, lecz z czasem zakazano tych walk. Wbrew pozorom psy te były dość stabilne. Kiedy wprowadzono zakaz walk, zaczęto hodować psy bullowate dla wyglądu, ich towarzyskiego temperamentu, chęci do wiecznej zabawy. Kiedy rozwijały się nowe rasy psów bullowatych, walki psów nadal się odbywały, tylko zeszły do podziemia. Psy nadal rozmnażano, ale już bez kontroli i nadzoru hodowlanego. Wówczas pojawiły się osobniki szczególnie agresywne, niezrównoważone, po prostu niebezpieczne. Zaczęto odnotowywać ataki śmiertelne na ludzi, najpierw w Stanach Zjednoczonych. Wysoce prawdopodobne jest to, że geny takich osobników krążą dziś w puli genów różnych ras bullowatych na całym świecie – wyjaśniła ekspertka.

Całość wywiadu z Magdaleną Jelińską odnośnie psów rasy American XL Bully można przeczytać TUTAJ.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?