czwartek, 19 września, 2024

Urzędnicy imigracyjni aresztowali nielegalnych pracowników w 225 firmach

Urzędnicy imigracyjni zatrzymali dziesiątki nielegalnych pracowników po tym, jak „odwiedzili” ponad 225 brytyjskich firm.

W ramach tygodniowych wizyt u „podejrzanych pracodawców” w Wielkiej Brytanii urzędnicy imigracyjni zatrzymali aż 75 imigrantów, którzy są podejrzani o nielegalne zatrudnienie.

Urzędnicy imigracyjni zatrzymali 75 nielegalnych pracowników

Jak podało Home Office – w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili ponad 225 firm, w szczególności myjnie samochodowe. Aż 122 z nich dostało kary za nielegalne zatrudnianie imigrantów.

Minister spraw wewnętrznych, Yvette Cooper, powiedziała:

– To bardzo źle, że podejrzani pracodawcy mogą współpracować z gangami przemytniczymi. Narażają życie ludzi nielegalnie sprowadzając ich tutaj i zmuszając do nielegalnego zatrudnienia. Gangi sprzedają tym pracownikom kompletne kłamstwa. Po czym za marne pieniądze zmuszają ich do życia i pracy w przerażających warunkach. Jesteśmy zdecydowani położyć temu kres. Dlatego rozpoczęliśmy takie działania represyjne.

Przerażające warunki pracy

Urzędnicy twierdzą, że często nielegalnych pracowników przetrzymuje się w „nędznych warunkach”. Otrzymują oni wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej i zmuszani są do pracy w nadmiarowych godzinach. Z kolei ich pracodawcy mając tanią siłę roboczą eliminują w ten sposób konkurencję i często nie płacą sprawiedliwej części podatków.

W sprawie wypowiedział się także Eddy Montgomery, dyrektor ds. egzekwowania prawa, zgodności i przestępczości w Immigration Enforcement:

– Ta tygodniowa operacja pokazuje, jak zaangażowane jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ochronę osób bezbronnych i pociąganie pracodawców do odpowiedzialności. Naszym celem jest powstrzymywanie wyzysku przez gangi przestępcze. A także zapewnianie bezbronnym osobom odpowiedniego wsparcia i dbanie o to, aby ci, którzy łamią prawo, ponieśli poważne konsekwencje.

Kary za nielegalne zatrudnianie imigrantów

Firmom, które zatrudniają nielegalnie imigrantów, grożą kary w wysokości do 45 000 funtów na pracownika za pierwsze wykroczenie. Natomiast do 60 000 funtów kary na pracownika w przypadku powtarzających się wykroczeń.

Minister spraw wewnętrznych wkrótce po objęciu przez nią urzędu poinformowała o „zintensyfikowaniu” działań organów imigracyjnych latem. W ten sposób Partia Pracy zamierza poprawić bezpieczeństwo granic.

W środę natomiast Yvette Cooper oświadczyła, że ​​chce wykorzystać kolejne sześć miesięcy, aby osiągnąć najwyższy od 2018 roku wskaźnik deportacji osób bez prawa pobytu w Wielkiej Brytanii. Ogłosiła nowy „oparty na danych wywiadowczych” plan mający na celu rozwiązanie problemu przedsiębiorstw zatrudniających nielegalnie pracowników.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.