Amazon stworzy w Wielkiej Brytanii 4000 nowych miejsc pracy jeszcze w tym roku

Gigant handlu elektronicznego zapowiedział stworzenie nowych miejsc pracy w UK. 4 tysięcy osób zostanie zatrudnionych między innymi w magazynach zlokalizowanych w Wakefield i Knowsley.

Amazon kontynuuje swój rozwój na Wyspach. W 2021 roku, w obliczu trwającej pandemii koronawirusa, firma stworzona przez Jeffa Bezosa otworzyła cztery kolejne magazyny i stworzyła 2500 nowych miejsc pracy. Teraz, dołoży 4 tysiące kolejnych wakatów. Zatrudnienie znajdą nie tylko pracownicy magazynów w Wakefield i Knowsley, ale również obsadzone zostaną stanowiska korporacyjne w Londynie i Manchesterze oraz stanowiska technologiczne w Edynburgu i Cambridge. Warto w tym miejscu dodać, że jeśli te plany zostaną zrealizowane, to Amazon znajdzie się w gronie 10 największych pracodawców w sektorze prywatnym w Wielkiej Brytanii.

- Advertisement -

Ile osób zatrudnia lub będzie zatrudniał brytyjskie oddział Amazona? W sumie to około 75 tysięcy pracowników.

Nowe oferty pracy od Amazona

"Kontynuujemy inwestowanie w talenty w całej Wielkiej Brytanii, od praktykantów w Swansea po naukowców zajmujących się danymi w Edynburgu" – komentował John Boumphrey, menedżer krajowy Amazon UK, cytowany przez serwis informacyjny BBC. "Ludzie dołączają do nas nie tylko ze względu na różnorodność stanowisk, świetne wynagrodzenie i świadczenia socjalne, ale także ze względu na możliwości rozwoju zawodowego, którą zapewniamy."

W oficjalnych komunikatach firmy, możemy przeczytać iż że ponad 85 000 brytyjskich małych i średnich firm sprzedaje za pośrednictwem Amazona, dzięki czemu platforma "wspiera"  250 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. "Oznacza to, że Amazon stworzył 40 000 nowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich trzech lat" – czytamy dalej. Inwestycje jednej z największych współczesnych firm na Wyspie idą w miliardy funtów.

Kto może liczyć na zatrudnienie?

Nie można jednak zapominać o innym obliczu Amazona. Warunki pracy w centrach dystrybucyjnych, wyzysk pracowników, walka ze związkami zawodowymi zakładanymi przez nich, łamanie praw pracowniczych i nieuczciwe praktyki – to tylko kilka wątków związanych z ciemniejszą stroną giganta e-commerce. I nie można o nich zapominać.

 

Teksty tygodnia

Dopłaty zimowe wracają. Kilka milionów emerytów znów dostanie wsparcie

Rząd postanowił przywrócić zimowe dopłaty do ogrzewania dla wszystkich emerytów, których roczny dochód nie przekracza 35 tys. funtów.

Podwyżka Council Tax. O ile wzrośnie podatek lokalny?

Z przedstawionego przez kanclerz skarbu przeglądu wydatków wynika, że Council Tax wzrośnie o 5 proc. rocznie, aby pokryć koszty usług lokalnych.

Kryzys migracyjny. Sto tysięcy imigrantów ma otrzymać domy za pieniądze podatników

Rząd spotkał się z oskarżeniami o marnotrawienie publicznych pieniędzy – wydaje miliardy funtów na domy dla imigrantów, podczas gdy wiele młodych rodzin w Wielkiej Brytanii nie stać na własne mieszkanie. Krytycy alarmują, że ponad 100 tysięcy osób ubiegających się o azyl może otrzymać mieszkania finansowane z kieszeni podatników.

Pełzający kryzys w Wielkiej Brytanii? Dane PKB za kwiecień

Najnowsze dane z gospodarki Wielkiej Brytanii znów niepokoją. Obok wzrostu bezrobocia widoczny jest również spadek PKB.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie