Bezpłatne dwa testy w tygodniu dla całych rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Komu jeszcze będą przysługiwać darmowe badania?

Fot. Getty

Anglia wprowadza nowe zasady testowania. Każdy członek rodziny, w której są dzieci w wieku szkolnym, będzie miał prawo do dwóch darmowych testów na koronawirusa tygodniowo.

- Advertisement -

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że członkom rodzin z dziećmi w wieku szkolnym będą przysługiwać dwa darmowe testy na koronawirusa w tygodniu. Zestawy testowe będą rozdysponowywane przez około 500 ośrodków w całej Anglii, a także przez miejsca pracy. Nowe zasady dające priorytet w testowaniu rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym będą obowiązywać o 8 marca, czyli od dnia ponownego otwarcia szkół w Anglii.

 

Komu przysługują dwa darmowe testy tygodniowo od 8 marca?

Niezależnie od tego, czy którykolwiek z domowników ujawni niepokojące objawy zakażenia koronawirusem, dwa razy w tygodniu każdy członek rodziny – w tym dzieci uczęszczające do szkół – będzie mógł otrzymać zestaw z szybkim testem na COVID-19.

Darmowe zestawy będą przysługiwać nie tylko uczniom i wszystkim innym osobom mieszkającym w tym samym gospodarstwie domowym, ale również członkom support bubble. Bezpłatne testy dwa razy w tygodniu będą mogli wykonywać również wszyscy pracownicy szkolni – od nauczycieli po kierowców autobusów szkolnych czy liderów klubów pozalekcyjnych.

Przypomnijmy, że według rządowych wytycznych, każdy uczeń chodzący do secondary school lub do college’u od 8 marca powinien wykonywać dwa testy na koronawirusa tygodniowo. Podobnie w przypadku studentów uniwersyteckich, którzy w ograniczonym zakresie również będą mogli powrócić na uczelnie 8 marca. Wskazane wytyczne dotyczące testów nie obejmują uczniów primary schools, ale im i ich rodzinom również będą przysługiwać darmowe testy.

Teksty tygodnia

Roboty będą przeprowadzać operacje. Wszystko po to, aby ciąć koszty

Coraz więcej osób korzysta z zalet operacji przeprowadzanych przez roboty. Przykładem jest matka czwórki dzieci, która po histerektomii wróciła do domu już po 24 godzinach. Taki szybki powrót do zdrowia możliwy był właśnie dzięki zastosowaniu robotyki.

Farma programistów zamiast AI – szokujące oszustwo brytyjskiej firmy

Brytyjski start-up Builder.ai, którego wycena jeszcze niedawno przekraczała 1,5 miliarda dolarów, ogłosił upadłość. Okazało się, że rzekomo przełomowa technologia sztucznej inteligencji była w rzeczywistości fasadą, za którą kryli się nisko opłacani programiści

Cisza, zaufanie i nożyczki. Polak otwiera wyjątkowy salon fryzjerski w Edynburgu

Polak otworzył w Edynburgu wyjątkowy salon fryzjerski. Bez kolejek i hałasu – z czasem tylko dla Ciebie. HOME4MYHAIR to nowa jakość w Leith.

Kryzys migracyjny. Sto tysięcy imigrantów ma otrzymać domy za pieniądze podatników

Rząd spotkał się z oskarżeniami o marnotrawienie publicznych pieniędzy – wydaje miliardy funtów na domy dla imigrantów, podczas gdy wiele młodych rodzin w Wielkiej Brytanii nie stać na własne mieszkanie. Krytycy alarmują, że ponad 100 tysięcy osób ubiegających się o azyl może otrzymać mieszkania finansowane z kieszeni podatników.

Brytyjczyk jedynym ocalałym z katastrofy samolotu Air India. „Nie mam pojęcia, jak to się stało”

Vishwash Kumar Ramesh, obywatel Wielkiej Brytanii, jako jedyny przeżył czwartkową katastrofę Boeinga 787-8 Dreamliner w Indiach. Jak sam przyznaje, nie wie jak udało mu się wydostać z wraku.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie