British Gas zapłaci rachunki za energię tysiącom klientów

W ramach nowego programu British Gas zapowiedziało, że pomoże swoim najbardziej potrzebującym klientom w poradzeniu sobie z długami wynikającymi z ubóstwa energetycznego. Czym będzie inicjatywa „You Pay: We Pay”? Kto będzie mógł skorzystać z tego programu?

Kto będzie mógł skorzystać z pomocy oferowanej przez British Gas? Jak podaje „The Daily Mirror”, aby kwalifikować się do dopłat ze strony brytyjskiego przedsiębiorstwa, stanowiącego część grupy Centrica, zajmującego się wytwarzaniem i sprzedażą gazu ziemnego oraz energii elektrycznej, trzeba być klientem British Gas od co najmniej sześciu miesięcy. Należy również znajdować się w sytuacji ubóstwa energetycznego oraz zgodzić się na skorzystanie z porady dotyczącej zadłużenia. Po dokonaniu odpowiedniej oceny sytuacji dane gospodarstwo domowe musi następnie wyrazić zgodę na opracowany plan spłacenia zadłużenia.

Jak będzie działał program „You Pay: We Pay”?

Jak sama nazwa wskazuje, w „You Pay: We Pay” spółka energetyczna „pomoże” w uregulowaniu należności za pra lub gaz. W jaki sposób? „Na przykład, jeśli ktoś płacił 100 funtów miesięcznie, a w ciągu sześciu miesięcy będzie to suma 600 funtów – British Gas wpłaci wówczas dodatkowe 600 funtów na jego konto. British Gas twierdzi, że ta inicjatywa może pomóc ludziom nie popaść w długi, a także spłacić wszelkie zaległe płatności” – jak podaje „Mirror”.

Program rusza w czerwcu 2024 roku. Klienci British Gas zostaną wybrani automatycznie, a firma energetyczna skontaktuje się z nimi. Jeśli wydaje ci się, że właśnie ciebie może dotyczyć ten program, to nie musisz kontaktować się providerem. Nie trzeba składać żadnych wniosków, British Gas odezwie się do ciebie.

Kto może liczyć na wsparcie ze strony British Gas?

– Wiemy, że zadłużenie może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne. Większość ludzi chce płacić swoje rachunki, ale spłata długów i wydawanie pieniędzy na bieżące wydatki, może być bardzo trudne – komentuje Chris O’Shea, dyrektor generalny firmy Centrica, spółki-matki British Gas.

– Dzięki temu podejściu chcemy spróbować pomóc naszym klientom w poradzeniu sobie z długami i zapewnić im lepsze warunki w sytuacji wciąż wysokiej inflacji – dodaje dyrektor O`Shea.

Teksty tygodnia

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie