piątek, 20 września, 2024

Brytyjczyk zmarł po wypiciu wody butelkowanej na wakacjach na Cyprze

Colin Greenway z Swaffham (Norfolk) zmarł po tym, jak na wakacjach na Cyprze pił wodę butelkowaną i złapał bakterię pokarmową. Mężczyzna po powrocie do Wielkiej Brytanii zmarł w wyniku niewłaściwego leczenia.

63-letni Colin pojechał na wakacje na Cypr ze swoją żoną, 62-letnią Sue, dwójką dorosłych dzieci i teściową. Brytyjczyk cieszył się bardzo ze spędzonego tam czasu, jednak w pewnym momencie źle się poczuł i postanowił wrócić do Swaffham w Norfolk.

Choroba na wakacjach

Gdy Brytyjczyk udał się do swoich lekarzy, szybko został skierowany i przyjęty do Queen Elizabeth Hospital King’s Lynn, gdzie z kolei wykryto, że ma infekcję wywołaną przez bakterię z rodzaju Campylobacter – związaną z jedzeniem niedogotowanego mięsa i owoców morza lub piciem nieprzegotowanej wody.

Niestety przez to, że młodszy lekarz przepisał mu omyłkowo tylko połowę zwykłej dawki leku stosowanego w celu zmniejszenia ryzyka powstania zakrzepów krwi i odesłano Brytyjczyka do domu cztery dni później, mężczyzna zmarł na zatorowość płucną. Ciało mężczyzny znalazła jego córka.

Okazało się również, że w trakcie pobytu mężczyzny w szpitalu, ani starszy lekarz, ani konsultant ani farmaceuta nie sprawdzili dokładnie jego recepty. Dopiero gdy żona 64-latka, Sue, emerytowana lekarka, zapytała czy otrzymał odpowiednią dawkę leku, odkryto błąd.

Błąd w leczeniu

Żona zmarłego mężczyzny powiedziała:

– To był absolutny bałagan, ale najbardziej martwię się tym, że, gdybym nie była lekarzem, nic z tego nie wyszłoby na jaw. Moje dzieci zadzwoniły do mnie i powiedziały, że mają okropną wiadomość, że znaleźli martwego tatę w łóżku. Byłam w kompletnym szoku. Cały mój świat się skończył.

Sue zdecydowała się pójść do koronera po tym, jak otrzymała raport patologa. Po dochodzeniu w sprawie śmierci Colina koroner ostrzegła, że kolejne osoby mogą umrzeć, jeśli szpital nie poprawi swojego podejścia do pacjentów.

W raporcie mającym na celu zapobieganie przyszłym zgonom koroner rejonu, Yvonne Blake, napisała: „Do obowiązków lekarza konsultanta należy sprawdzenie, co robią jego młodsi, nienadzorowani lekarze w weekend, kiedy pacjent jest przyjmowany. Konsultant ten nigdy nie rozmawiał z tym młodszym lekarzem o nieprawidłowo przepisanym leku ani o tym, jakie działania – jeśli w ogóle – zostały podjęte w tej sprawie. Zostałam poinformowana przez starszą pielęgniarkę, że od śmierci pana Greenwaya miały miejsce inne takie błędy dotyczące leków”.

Koroner powiedziała, że ​​jest zaniepokojona tym, że Colinowi nie zapewniono „ciągłości opieki” po tym, jak przez trzy dni widziało go trzech różnych konsultantów. Doszła do wniosku, że młodszy lekarz wystawił niewłaściwą receptę, mimo że miał jasne wytyczne. Stwierdziła, że konsultanci uznali, iż zadaniem farmaceutów jest sprawdzanie błędów i nie „przyjmowali na siebie odpowiedzialności” za monitorowanie recept wystawianych przez młodszych lekarzy.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: polishexpress.co.uk – będzie nam miło! Artykuły polecane przez polishexpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?

Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?