Brytyjska modelka i celebrytka brała udział w przemycie 100 mln funtów z UK do Dubaju

Brytyjskie media piszą o historii rodem z amerykańskiego filmu o przekrętach finansowych, w stylu „Barry Seal: Król przemytu” czy „Wilka z Wall Street". Brytyjska modelka, instagramowa celebrytka i była partnerka znanego sportowca, brała udział w operacji „wyprania” kwoty sięgającej 100 milionów funtów!

Jo-Emma Larvin zdaje się być jedną z tych instagramowych celebrytek i modelek, której udało się wybić na związku z bardziej znanym partnerem-sportowcem. Jak wszystkim wiadomo to właśnie na Wyspach wytworzyła się specyficzna kultura WAGs (ang. Wives and Girlfriends). Życie partnerek znanych i zarabiających krocie piłkarzy Premier League jest z jednej strony paliwem dla prasy bulwarowej, a z drugiej — pozwala na budowanie sobie pozycji i popularności przez same WAGs. 

Jak przemycić 100 mln funtów z UK do Dubaju?

Jakie są fakty w tej sprawie? Otóż 44-letnia kobieta brała udział w zakrojonej na szeroką skalę operacji „prania” brytyjskich pieniędzy w Dubaju. Jak podaje National Crime Agency do największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeszmuglowano ponad 104 mln funtów. Te pieniądze były „wywożone” z UK w najbardziej prymitywny sposób — po prostu w walizkach, podczas podróży samolotem.

W sumie cztery osoby odbyły 83 podróże z UK do Dubaju w latach 2019-2020 z gotówką, o której wiedzieli lub podejrzewali, że jest wynikiem działalności przestępczej. Prokurator Julian Christopher KC ustalił, że walizki, które były używane w tej operacji „mieściły” do 500 000 funtów każda, a ich „kurierom” płacono 3000 funtów za każdy „kurs".

Jaki wyrok zapadł w tej sprawie?

Larvin była jednym z „cash mulli” w ramach tej operacji, a oprócz niej tym procederem trudnili się Jonathan Johnson, Beatrice Auty i Amy Harrison. W sumie dość znana instagramerka i modelka w ten sposób miała przewieźć ponad 5 milionów funtów w gotówce. „Mózgiem” operacji był pochodzący z Dubaju Abdulla Alfalasi, który został skazany na ponad dziewięć lat więzienia, podczas gdy inny „cash mull”, 32-letnia Tara Hanlon, została skazana na 34 miesiące więzienia.

Przed obliczem Isleworth Crown Court Larvin utrzymywała, iż jej ​​wyjazdy były autoryzowane przez urzędników ambasady ZEA i że walizki zawierały pieniądze i oficjalne dokumenty. Przykrywką w tej sprawie miały być niby legalne działania pod szyldem firmy Omnivest. Niemniej, została uznana winną usunięcie mienia przestępczego z Wielkiej Brytanii. Podobny los spotkał trzy wspomniane wyżej osoby, a Liam Rabone został oczyszczony z zarzutów. Wyrok w tej sprawie poznamy w późniejszym terminie. 

Kim jest Jo-Emma Larvin?

Jo-Emma Larvin można zaliczyć do grona WAGs, ponieważ jest był partnerką walijskiego boksera Joe Calzaghe. Nie jest to może gwiazdor z pierwszych stron gazet, ale miał udaną karierę. To były zawodowy mistrz świata wszystkich czterech głównych organizacji bokserskich: WBC, WBA, IBF i WBO w kategorii super średniej. Został także odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego oraz był amatorskim mistrzem UK.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Znalazłeś pieniądze na ulicy? Lepiej ich nie podnoś – możesz mieć kłopoty z prawem

HMRC potwierdziło wypłatę 301 funtów milionowi mieszkańców Wysp. Kto dostanie pieniądze?

Chcesz płacić mniejszy Council Tax? Zaopiekuj się swoim przydomowym ogródkiem

Teksty tygodnia

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Rejestracja na wybory prezydenckie 2025 za granicą

Jak wziąć udział w polskich wyborach polskiego prezydenta 2025 mieszkając poza granicami naszej ojczyzny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

Nowe uprawnienia urzędu podatkowego w UK

Nowe uprawnienia HMRC w Wielkiej Brytanii związane są z decyzją, jaką podjął ostatnio rząd Partii Pracy. Jak wygląda reforma i z czym wiąże się w praktyce. 

Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA) w Niemczech

Po okresie testowym w styczniu, od 29 kwietnia już w całych Niemczech wchodzi w życie Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA).

Jest pozwolenie na hulajnogi elektryczne na drogach w Holandii

Hulajnogi elektryczne już wkrótce będą dopuszczone do ruchu na drogach w Holandii. Pod warunkiem, że przejdą kontrolę bezpieczeństwa.

Przeczytaj także