Brytyjski rząd: Imigranci z UE zostaną objęci dwuletnim okresem przejściowym! „Aplikowanie ma być bezproblemowe”

Brytyjski rząd poinformował dzisiaj po udanych rozmowach z Brukselą, że imigranci z UE zostaną objęci dwuletnim okresem przejściowym (grace period), dzięki któremu będą mogli ubiegać się o status osoby osiedlonej, gdy wielka Brytania opuści Unię.

Brytyjski rząd zapowiedział, że imigranci z UE zostaną objęci dwuletnim okresem przejściowym (grace period), który umożliwi im ubieganie się o status osoby osiedlonej po Brexicie. Z kolei sama procedura ma być „tak prosta, jak to tylko możliwe”.

- Advertisement -

Ochrona praw imigrantów z UE po Brexicie: Co oznacza dwuletni „okres przejściowy” (grace period)?

Rząd chce proces ten uprościć na tyle, aby zmniejszyć ilość papierkowej pracy, która powinna być w niego włożona. Ponadto zapowiedział, że złożenie aplikacji będzie przystępne cenowo i nie będzie kosztowało tyle, co brytyjski paszport. Istotne jest także to, że od imigrantów z UE nie będzie wymagane posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Niektóre organizacje walczące o prawa imigrantów po Brexicie, jak chociażby the3milion, nie popierają rządowego pomysłu ubiegania się o status osoby osiedlonej. Według nich doprowadzi to tylko do jeszcze większych biurokratycznych zawirowań i wydłuży cały proces.

Kwestia praw imigrantów z UE po Brexicie jest jednym z czołowych tematów rozmów z Brukselą i warunkiem koniecznym przejścia do rozmów związanych z umową handlową Wielkiej Brytanii z UE po Brexicie. „Ostatnia runda negocjacji była prawdziwym postępem w kwestii praw imigrantów z UE i mam nadzieję, że dokument zostanie dzisiaj opublikowany” – powiedział David Davis.

Brytyjczycy nie zapłacili za kolację w restauracji, którą zjedli razem z ozdobnymi kwiatami. Kelnerom powiedzieli: „Nauczcie się angielskiego prawa!”

Teksty tygodnia

Naprawa „elektryka” tylko z pozwoleniem. Koncerny ścigają niezależnych mechaników

Coraz więcej niezależnych mechaników i serwisów na świecie musi liczyć się z ryzykiem pozwów ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych. Oficjalnie przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak tłumaczą koncerny, ingerowanie w systemy EV bez odpowiednich uprawnień może zagrażać zarówno użytkownikom, jak i infrastrukturze informatycznej pojazdu.

Wrak z II wojny światowej grozi katastrofą. Czy Londynowi zagraża sztuczne tsunami?

Na dnie ujścia Tamizy, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Londynu, spoczywa jeden z najbardziej niebezpiecznych wraków świata – SS Richard Montgomery. To tykająca bomba!

Polka tłumaczy znęcanie się nad dziećmi paleniem marihuany

Roksana L. z Hounslow przyznała się do siedmiu przypadków znęcania się nad dziećmi. Oskarżono ją też o popełnienie 14 innych przestępstw.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Farma programistów zamiast AI – szokujące oszustwo brytyjskiej firmy

Brytyjski start-up Builder.ai, którego wycena jeszcze niedawno przekraczała 1,5 miliarda dolarów, ogłosił upadłość. Okazało się, że rzekomo przełomowa technologia sztucznej inteligencji była w rzeczywistości fasadą, za którą kryli się nisko opłacani programiści

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie