Dostarczali 5 kg amfetaminy jako “Polish breakfast”. Muszą oddać 3 miliony funtów

Gang narkotykowy działający na terenie Wielkiej Brytanii i złożony z trzech Polaków musi oddać 3 miliony funtów. Zaopatrywali oni Stratford w kokainę, MDMA, marihuanę i amfetaminę  i wcześniej zostali skazani łącznie na 35 lat więzienia.

Trzech mężczyzn było częścią międzynarodowej szajki narkotykowej w West Midlands. Zostali schwytani w ramach dochodzenia regionalnej jednostki ds. przestępczości zorganizowanej w tym regionie i skazani na więzienie. Teraz dodatkowo otrzymali nakazy konfiskaty o łącznej wartości ponad 3 milionów funtów.

- Advertisement -

Łukasz S., lat 44, z Leicester, musi zapłacić 1 367 929,13 funtów w ciągu trzech miesięcy po przesłuchaniu w Birmingham Crown Court. Był on odpowiedzialny za transport narkotyków z Europy do Wielkiej Brytanii, przewożąc pieniądze do Polski, Hiszpanii i Holandii oraz działając jako kurier towarów. 

Tomasz K., lat 49 z Peterborough, jest zobowiązany do zapłaty 459 127,61 funtów w ciągu trzech miesięcy. Znany jako „P”, był zaangażowany w dystrybucję narkotyków po ich przybyciu do kraju, dostarczając 5-kilogramowe partie amfetaminy określane jako „Polish breakfast”. 

Michał W., lat 41 ze Stratford-upon-Avon, musi zapłacić 1 201 313,67 funtów w ciągu trzech miesięcy. Prowadził on własną sieć w rejonie Stratford-upon-Avon, przez którą mógł dystrybuować narkotyki. 

Kara finansowa została wymierzona dodatkowo, do wyroków więzienia, które wcześniej otrzymali mężczyźni.

Teksty tygodnia

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Aż 1,5 mln imigrantów z UE poczeka dłużej na status zasiedlenia

Osoby, które przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii w 2020 roku, będą musiały czekać dodatkowe pięć lat, aby otrzymać status zasiedlenia.

Przepowiednie Sybilli sprawdzają się nawet teraz

Przepowiednie Sybilli, czyli proroctwa królowej Saby, słyną z niezwykłej trafności. Wizje mające 3000 lat, wciąż cieszą się zainteresowaniem.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie