Imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby pracować w UK

W ramach najnowszych zmian Partii Pracy imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby móc pracować w Wielkiej Brytanii.

Laburzyści chcą wprowadzić reformy dotyczące imigracji. Ich plany zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu. Według nowych wytycznych, obcokrajowcy, którzy będą chcieli podjąć pracę w Wielkiej Brytanii, będą musieli płynnie mówić po angielsku.

- Advertisement -

Przyjeżdżający do pracy imigranci muszą płynnie mówić po angielsku

Zgodnie z planami Partii Pracy, imigranci ubiegający się o wizę pracowniczą w Wielkiej Brytanii będą musieli wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie A-level.
Urzędnicy z Home Office uznali, że obecny standard jest zbyt niski. Odpowiada on GCSE z języka obcego. Według rządu, jest to niewystarczające, aby imigranci mogli w pełni integrować się z brytyjskim społeczeństwem.

Nowy standard, który będzie odpowiadał poziomowi A-level z języka obcego, ma pozwolić obcokrajowcom wyrażać się „płynnie i spontanicznie, bez zbytniego szukania wyrażeń”.
Osoby ubiegające się o wizę pracowniczą będą musiały także wykazać się umiejętnością pisania szczegółowych tekstów na złożone tematy.

Coraz trudniej będzie o wizę pracowniczą w UK
Coraz trudniej będzie o wizę pracowniczą w UK / fot. Getty Images

Publikacja Białej Księgi dotyczącej imigracji

W przyszłym tygodniu rząd ma opublikować Białą Księgę dotyczącą imigracji. Mają być w niej zawarte także plany ograniczenia możliwości pobytu osób ubiegających się o azyl w Wielkiej Brytanii ze względu na powiązania rodzinne.

Rzecznik premiera powiedział:
– Biała Księga dotycząca imigracji przedstawi ważny pakiet środków. Język i możliwość komunikowania się są centralnymi elementami integracji.

Rząd twierdzi, że coraz częściej dochodzi do tego, że prawnicy korzystają z Artykułu 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EKPC), aby odwołać się od nakazu deportacji ze względu na prawo do życia rodzinnego.

Ograniczenia dla studentów i w programie łączenia rodzin

Kolejną zmianą w polityce imigracyjnej rządu będzie wprowadzenie dalszych ograniczeń dla studentów. A także pracowników sprowadzających członków swojej rodziny do UK.

Restrykcje dotyczące niektórych narodowości ubiegających się o wizy także mają być zaostrzone.

Biała Księga ma zademonstrować wyborcom, że Partia Pracy poważnie podchodzi do kwestii obniżenia poziomu imigracji. Laburzyści obecnie odczuwają słaby wynik wyborów lokalnych. W związku z nimi partia Nigela Farage’a przejęła kontrolę nad 10 radami.

Rzecznik rządu powiedział:
– Zgodnie z naszym Planem zmian, Biała Księga Imigracyjna przedstawi kompleksowy plan przywrócenia porządku w zepsutym systemie imigracyjnym. Połączy systemy imigracyjny, dotyczący umiejętności i wizowy w celu zwiększenia naszej krajowej siły roboczej. A także zakończenia uzależnienia od pracowników z zagranicy.

Teksty tygodnia

86-latka aresztowana po tym jak w jej domu odnaleziono ludzkie szczątki

Policja w Leicester aresztowała 86-letnią kobietę po otrzymaniu zgłoszenia o ludzkich szczątkach znajdujących się w jej domu. Funkcjonariusze przeszukali dwie lokalizacje po tym, jak ktoś poinformował, że szczątki mogły zostać ukryte w domu przy Wolverton Road jeszcze w latach 70-tych.

Tylko co trzeci student w Niemczech kończy studia w terminie

W Niemczech coraz więcej osób rozpoczyna studia, ale coraz mniej kończy edukację w standardowym terminie.

Wzrasta próg zarobków dla imigrantów starających się o wizy

22 lipca podwyższony zostanie próg zarobków dla imigrantów jako jeden z wymogów uzyskania wizy dla wykwalifikowanych pracowników. Zmiana nie będzie jednak dotyczyła wszystkich.

Kryzys dentystyczny w NHS. Coraz więcej pacjentów szuka pomocy poza systemem

Usługi dentystyczne NHS w najgorszym stanie od dekad. Polacy szukają pomocy poza systemem. Sprawdź, jak odpowiada na to klinika Smile4Life z Nottingham.

Koniec złotej ery „saksów”? Coraz mniej Polaków wyjeżdża do pracy sezonowej za granicą

Jeszcze kilka lat temu wakacyjna praca na Zachodzie była dla tysięcy Polaków szansą na szybki i atrakcyjny zarobek. Dziś, jak zauważa „Rzeczpospolita”, coraz mniej osób decyduje się na wyjazd. Nawet mimo to średnie stawki w Niemczech, Holandii czy Skandynawii wciąż są dwa razy wyższe niż w Polsce.

Przeczytaj także