Kobieta miała „podwójny zawał serca” w samolocie

Samolot lecący do Wielkiej Brytanii musiał lądować awaryjnie we Włoszech, gdy pasażerka na pokładzie doznała „podwójnego zawału serca”. Jeszcze na pokładzie doszło do reanimacji kobiety.

W samolocie Novelair lecącym z Tunisu do Londynu, który akurat znajdował się nad Sardynią, doszło do dramatycznej sytuacji. Konieczna była reanimacja kobiety z zawałem serca. Na szczęście na pokładzie obecny był lekarz.

Zawał serca w samolocie

Kapitan samolotu Novelair musiał lądował awaryjnie we Włoszech około 20 minut po starcie. Zgłoszono sytuację awaryjną i pilot rozpoczął szybkie zniżanie maszyny na lotnisko Olbii. Po wylądowaniu ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji zarówno personelu pokładowego jak i pasażera, który z zawodu jest lekarzem, udało się uratować życie kobiety. Podano, że jest ona obywatelką Libii. Obecnie przebywa w szpitalu we Włoszech na leczeniu.

Pilot odmówił awaryjnego lądowania

Do innej – tragicznej w skutkach sytuacji – doszło w listopadzie 2023 roku, kiedy to pilot samolotu Air Canada odmówił podejścia do awaryjnego lądowania i zmiany kierunku lotu. Kiedy pasażer źle się poczuł. Linia lotnicza twierdzi, że zastosowała się do odpowiednich procedur. Niestety mężczyzna na pokładzie zmarł.

Z kolei we wrześniu tego samego roku kobieta poleciała wraz z ojcem lotem nr 51 linii Air Canada z Delhi do Montrealu. W trakcie podróży jej 83-letni ojciec zaczął odczuwać bóle w klatce piersiowej i plecach.

Jego córka błagała załogę, aby pilot wylądował nad Europą w celu uzyskania pomocy medycznej. Nie zrobiono tego jednak, a podróż trwała dziewięć godzin do Montrealu. Gdy już wylądowali, 83-letni mężczyzna jeszcze żył. Jednak mimo wysiłków ratowników medycznych zmarł w trakcie udzielania mu pomocy.

Na początku podróży mężczyzna wydawał się być w dobrym zdrowiu. Niepokojące objawy pojawiły się jednak nagle w trakcie lotu. Okazało się, że zmarł na zawał serca.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Praca za granicą. Jak przenieść składki emerytalne do Polski?

Praca za granicą, w kilku krajach europejskich jest coraz częstszym zjawiskiem, zwłaszcza w UE, gdzie obowiązuje swobodny przepływ osób.

Exeter pamięta o 307 Dywizjonie

W dniach 15–17 listopada w Exeter Guildhall odbyła się wystawa i uroczystości upamiętniające 307. Dywizjon Myśliwski Nocny "Lwowskie Puchacze".

Czy trzeba płacić abonament TV, aby oglądać Netflixa?

W związku z coraz większą popularnością platform streamingowych, coraz mniej osób ogląda tradycyjną telewizję.

Czipowanie kotów będzie obowiązkowe od 2026 w Holandii

Obowiązek prawny związany z czipowaniem kotów na terenie Holandii został zaproponowany przez poprzednika Rummeniego, na stanowisku szefa resortu rolnictwa Pieta Ademę w 2023 r. W „Kraju tulipanów” żyje około 2,9 miliona kotów domowych, z czego każdego roku około 90 tysięcy zostaje uznanych za zaginione.

WAŻNE: Dyżur paszportowy w Leicester zaplanowany na 30 listopada 2024

Jak w oficjalnym komunikacie podaje serwis polskiej Ambasady w Londynie w dniu 30 listopada (jest to sobota) odbędzie się dyżur paszportowy w angielskim mieście Leicester (hrabstwo Leicestershire).

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Koszmarni pasażerowie. Jak wystrzegać się osób, które zatrują ci życie w samolocie?

Nierzadko po dotarciu na lotnisko zaczyna się horror, który...

Problem z wizami dla imigrantów po 31 grudnia 2024

Elektroniczne wizy dla imigrantów mogą stać się poważnym problemem po 31 grudnia 2024 roku. Szczególnie w przypadku podróży międzynarodowych.

DWP wypłaca „hardship payment” osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej

Jeśli świadczenia otrzymywane w ramach Universal Credit zostanie zmniejszony z powodu jakichś sankcji lub kary za oszustwo, można ubiegać się o świadczenie z tytułu trudnej sytuacji ("hardship payment").

Sainsbury’s zatrudni 20 000 osób na Boże Narodzenie. Jak aplikować?

Na sezon Bożego Narodzenia sieć supermarketów Sainsbury’s zatrudni 20 000 pracowników w całej Wielkiej Brytanii.

Czipowanie kotów będzie obowiązkowe od 2026 w Holandii

Obowiązek prawny związany z czipowaniem kotów na terenie Holandii został zaproponowany przez poprzednika Rummeniego, na stanowisku szefa resortu rolnictwa Pieta Ademę w 2023 r. W „Kraju tulipanów” żyje około 2,9 miliona kotów domowych, z czego każdego roku około 90 tysięcy zostaje uznanych za zaginione.