Końcówka wakacji w UK znów pod znakiem strajków. Komu mogą zepsuć urlop?

Wszystko wskazuje na to, że końcówka wakacji znów przebiegnie pod znakiem strajków. Tym razem odejście ze stanowisk pracy zapowiedzieli pracownicy Gatwick Airport, a utrudnienia mogą dotknąć nawet kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.

Długa akcja strajkowa zepsuje Wyspiarzom wyjazdy na urlopy?

Dwa, trwające po cztery dni strajki, zapowiedzieli właśnie na lotnisku Gatwick członkowie związku zawodowego Unite zatrudnieni w obsłudze naziemnej przez firmę Red Handling (firma obsługuje linie Norse Atlantic, Norwegian, Delta, TAP Air Portugal i Saudi). Poza tym stanowiska pracy opuszczą też dwukrotnie, choć „tylko” przez trzy dni, członkowie Unite zatrudnieni przez firmę Wilson James, oferującą na lotnisku wsparcie dla pasażerów z ograniczoną mobilnością. Pracownicy Red Handling pierwszy, czterodniowy strajk, rozpoczną w dniu 18 sierpnia, a drugi – w dniu 25 sierpnia (tym samym termin strajku zahaczy o Bank Holiday w poniedziałek 28 sierpnia), natomiast pracownicy Wilson James nie będą świadczyć usług przez trzy dni począwszy od 18 sierpnia, a następnie przez trzy dni począwszy od 22 sierpnia. Łącznie w ciągu tych dwóch tygodni stanowiska pracy opuści ponad 230 osób.

W uzasadnieniu potrzeby przeprowadzenia strajków związek zawodowy Unite poinformował, że ani Red Handling, ani Wilson James nie złożyły pracownikom ofert w zakresie podwyżek spełniających ich oczekiwania.

Pracownicy mają prawo do wyższej pensji

Związek zawodowy Unite zdaje sobie sprawę z tego, że planowane strajki mogą zepsuć w wielu Wyspiarzom wyjazdy na wakacje, ale stoją na stanowisku, że nie mogą odpuścić z uwagi na trudną sytuację finansową, z jaką boryka się większość jego członków. – Akcja strajkowa spowoduje poważne zakłócenia na całym lotnisku Gatwick, ale będzie to całkowicie dzieło pracodawców. Oni mieli wszelkie możliwości, aby przedstawić naszym członkom uczciwą ofertę płacową, z czego jednak nie skorzystali. Firmy muszą przestać kłamać i zacząć składać oferty, które spełnią oczekiwania naszych członków – tłumaczy oficer regionalny Unite, Dominic Rothwell.

Rzecznik Gatwick potwierdził, że władze lotniska są świadome spodziewanych trudności, a także że wciąż zachęcają obie strony do znalezienia stosownego rozwiązania.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk sprzedawał organiczne wege boxy za 100 funtów. Produkty pochodziły z Tesco

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie