Laburzyści obiecują, że po dojściu do władzy nie podniosą podatków

Kanclerz skarbu w gabinecie cieni Partii Pracy obiecuje, że po dojściu do władzy laburzyści nie podniosą obciążeń podatkowych. Chodzi tu zwłaszcza o składkę na ubezpieczenie społeczne, obniżoną właśnie przez konserwatystów, oraz o podatek dochodowy.

Laburzyści obiecują – nie będzie podnoszenia podatków

W pierwszy weekend po ogłoszeniu przez Rishiego Sunaka daty wyborów parlamentarnych, laburzyści przystąpili do ofensywy. Kanclerz skarbu w gabinecie cieni Partii Pracy Rachel Reeves wystąpiła m.in. w programie BBC One „Sunday With Laura Kuenssberg”, gdzie zaprezentowała kluczowe założenia laburzystów w kwestiach gospodarczych. Jedna z najważniejszych obietnic złożonych przez laburzystów społeczeństwu brytyjskiemu dotyczy utrzymania obciążeń podatkowych przynajmniej na dotychczasowym poziomie. Partia Pracy obiecuje, że nie podniesie ani stawki podatku dochodowego, ani stawki ubezpieczenia społecznego National Insurance Contribution. Reeves chciałaby dodatkowo obniżać daniny dla osób pracujących, ale z uwagi na szeroko zakrojone wydatki publiczne nie chce przedstawiać na tym etapie żadnych niepewnych jeszcze propozycji.

- Advertisement -

Laburzyści nie będą prowadzić polityki cięć

Równolegle z niepodnoszeniem obciążeń podatkowych laburzyści chcą realizować rozważną politykę w zakresie pomocy społecznej. Rachel Reeves powiedziała w wywiadzie dla BBC, że Partia Pracy, w razie dojścia do władzy, nie będzie oszczędzała w zakresie finansowania programów społecznych i nie będzie prowadziła polityki cięć, jaką zafundowała Brytyjczykom w ostatnich latach Partia Konserwatywna. – Ale też musimy rozwijać gospodarkę, musimy odwracać te fatalne wyniki gospodarcze – zaznaczyła kanclerz.

Laburzyści będą ponadto dążyć do podniesienia wydatków na zbrojenia do 2,5 proc. PKB. Choć nie chcą na razie podawać dokładnego terminu osiągnięcia takiego celu. – Zobowiązaliśmy się do przeprowadzenia w rządzie strategicznego przeglądu obronności. Chcemy się upewnić, że wszystkie nasze wydatki będą opłacalne, w tym te na obronność. Bo szczerze mówiąc niektóre koszty zakupu nowego sprzętu wymknęły się za kadencji tego rządu spod kontroli – powiedziała Reeves.

Teksty tygodnia

Kryzys dentystyczny w NHS. Coraz więcej pacjentów szuka pomocy poza systemem

Usługi dentystyczne NHS w najgorszym stanie od dekad. Polacy szukają pomocy poza systemem. Sprawdź, jak odpowiada na to klinika Smile4Life z Nottingham.

500 milionów funtów na walkę z ubóstwem dzieci

Najmłodsi z problemami psychicznymi, adaptacyjnymi, trudnościami w szkole, zagrożeni przestępczością dostaną pomoc. Rząd UK i Rachel Reeves reagują na dane dotyczące ubóstwa dzieci w Wielkiej Brytanii.

Ważne zmiany w statusie zasiedlenia dla imigrantów z UE

16 lipca Wielka Brytania wprowadza ważne zmiany w statusie zasiedlenia, które dotyczą imigrantów z UE, w tym Polaków. Związane są one z ciągłością pobytu na Wyspach i kwalifikowania się do otrzymania Settled Status.

Przestępczość w Glasgow. Tsunami ataków na ulicy, wojna gangów i skazanie pedofilów

Statystyki potwierdzają tylko to, co dostrzegają i przeżywają ludzie na ulicach miasta. Glasgow jest stolicą przestępczości. Działalność gangów, narkotyki, ataki z użyciem noża to smutna codzienność.

Irlandczykom będzie łatwiej o brytyjskie obywatelstwo

Już niebawem Irlandczycy żyjący w Wielkiej Brytanii będą mogli w łatwiejszy i tańszy sposób ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie