Laburzyści zakażą palenia papierosów na świeżym powietrzu?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że laburzyści planują wprowadzenie kolejnych, daleko idących restrykcji dla palaczy. Mówi się o zakazie palenia w ogródkach przylegających do pubów i restauracji, a także na chodniku przed klubami nocnymi.

Palenie papierosów zostanie jeszcze bardziej utrudnione?

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennik „The Sun” wynika, że laburzyści przygotowują się do nałożenia kolejnych restrykcji na palaczy. Chodzi o to, by zakazać palenia papierosów i e-papierosów na świeżym powietrzu, w przestrzeniach należących do pubów, restauracji czy klubów nocnych. Miłośnicy „dymka” być może nie będą też mogli zapalić w okolicy obiektów sportowych, uczelni, szpitali, małych parków i placów zabaw dla dzieci. Restrykcje natomiast nie dotknęłyby prywatnych domów ani dużych, otwartych przestrzeni, takich jak rozległe parki czy ulice.

Laburzyści zaskoczą palaczy?

Doprecyzujmy, że przyjęcia restrykcyjnych przepisów odnośnie palenia papierosów i e-papierosów nie zawarto w mowie tronowej, w której król Karol III zaprezentował plany legislacyjne Partii Pracy na najbliższy rok. Dlatego informacje, do jakich nieoficjalnie dotarli brytyjscy dziennikarze, mogą nie tylko zaskoczyć, ale i mocno zdenerwować palaczy. Natomiast laburzyści są ponoć zdeterminowani, by zaostrzyć przepisy dotyczące palenia w przestrzeni publicznej. Dlaczego? Dlatego, że zbyt wielu ludzi niebędących palaczami ma cierpieć z powodu mimowolnego wdychania dymu papierosowego.

Z planów dotyczących wprowadzenia kolejnych restrykcji dla palaczy nie jest jednak zbytnio zadowolone Ministerstwo ds. przedsiębiorczości. Istnieje bowiem obawa, że zakaz palenia w ogródkach przy pubach i restauracjach uderzy w przedsiębiorców działających w tym sektorze. A ci, dodajmy, nie podnieśli się jeszcze całkowicie z czasów pandemii Covid-19.

W sprawie przecieków wypowiedział się natomiast rzecznik Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. – Nie komentujemy przecieków. Palenie pochłania 80 000 istnień ludzkich rocznie, wywiera ogromną presję na naszą służbę zdrowia NHS i kosztuje podatników miliardy. Jesteśmy zdeterminowani, aby chronić dzieci i osoby niepalące przed szkodliwymi skutkami biernego palenia. Rozważamy szereg środków, aby w końcu uczynić Wielką Brytanię wolną od dymu – zaznaczył rzecznik.

Teksty tygodnia

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie